Дігтів здавна славився ремісниками, яким не було рівних у виготовленні дьогтю

3 припадало на сільську місцевість. Тільки наприкінці 20-х років 20-го століття почалося організоване знищення ремісництва. Проте назва села так і залишилася – Дігтів», - пише дослідник. Село ділиться на кутки: Раковиця, Кінець, Двір і урочища в полях – Бомкова долина, Загуменки, Заднє коло, Придатки. З боку Низкиничів поміж урочищами Криниця, Провалля та Дубина до 1845 року колись стояв великий водяний млин, а в урочищі Криниця – стара церква.
Нині село Дігтів підпорядковане Зарічанській громаді. За словами заступника голови сільради Ірини Лошенюк, тепер тут проживає 302 жителі та є 122 двори, 16 з яких збудовано вже після 1991 року. Частина земель навколо Дігтева тепер належить фермеру Василю Тельменку, ще частину орендує фермер Євген Шелепіна. Найбільшою спорудою з об’єктів інфраструктури Дігтева є збудована в кінці лютого 2008 року церква Київського патріархату, названа на честь Трьох Святих (на даний час її газифіковано). Крім православного храму, тут також діють релігійні громади християн віри Євангельської та п’ятидесятників, є ФАП, магазин і початкова школа на 13 місць, клуб не працює з 2000-го року.
За інформацією директора опорного закладу «ЗОШ с. Суходоли» Віктора Рубші, цьогоріч у Дігтівській школі навчається шестеро учнів: четверо – у третьому класі та двоє – в четвертому. Першого і другого класів немає. Не буде першачків і наступного року, тому, можливо, школу закриють, аби зекономити кошти на енергоносіях та зарплаті вчителя. Але це залежатиме від рішення батьків.
-Щопонеділка дігтівські школярі відвідують нашу школу, де є гаряче харчування та всі умови для проведення уроків фізкультури і культурно-розважальних заходів, - розповідає Віктор Володимирович. – Так само щочетверга це роблять і діти з Новосілок. Усі свята вони теж проводять разом з нами.
-Напередодні провідної неділі за сприяння фермерського господарства Євгена Шелепіни, депутатського корпусу громади та місцевих жителів ми організували в Дігтеві генеральне прибирання і вивіз сміття з території сільського цвинтаря, щороку сільрада також ліквідовує там стихійні сміттєзвалища, створені не без участі нововолинців. Ми планували капітально відремонтувати цьогоріч дорогу, яка веде від траси до села, передбачили в своєму бюджеті й відповідні кошти за умови, що другу половину отримаємо з області. Та в облавтодорі нам повідомили, що ця дорога не внесена до переліку шляхів нинішнього року, - зазначає заступник голови сільради Ірина Лошенюк. – Так що дігтівцям доведеться потерпіти. Можливо, це вдасться зробити наступного року.
Валентина Савчук, с.Дігтів, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі