«ДЕЗЕРТИРИ» 51 БРИГАДИ - ВЖЕ У ВОЛОДИМИРІ

Майже 200 чоловік зустрічало бійців 51-ої бригади, яких переслідує військова прокуратура в Запоріжжі. Сьогодні, 12 листопада, 31 боєць повернувся у Володимир-Волинський.
За станом на 9:30 вони вже були у місті.
Цього разу обійшлося без офіціозу: представників влади не було. Хлопців зустрічали волонтери, рідні, друзі та журналісти.
У бойовому настрої, але дуже розчулені зустріччю хлопці, які не були вдома від 3-х місяців до півроку, відправилися наразі у військову частину.
Нагадаємо, Запоріжжя вчора прощалося із волинськими «дезертирами». Волонтери та юристи обіцяли на відстані підтримувати наших вояків.
Як повідомлялося, на хлопців 51-ої бригади, які іще в серпні опинилися в СІЗО в Запоріжжі зі звинуваченнями у дизертирстві, одразу після виборів почали «тиснути» прокурори, аби солдати «визнали свою вину» і як наслідок - отримали «лише умовний» термін.
Активісти організували під стінами Генпрокуратури акцію на захист бійців 51 бригади, з вимогою припинити тиск нап бійців і закрити справи проти них.
Солдатів кинулися захищати батьки, журналісти, громадські активісти та правозахисники. Делегація кілька діб поспіль провела у Генпрокуратурі, а батьки навіть оголошували голодування. Врешті-решт справа зрушила з місця: спочатку "достукалися" до Віталія Яреми, а потім домоглися, аби бійців відпустили.
Генеральна прокуратура зацікавилася тим, як здійснювалося слідство в справі «дезертирів». У поле зору потрапили два військових прокурори із Запоріжжя.
Нагадаємо, що 29 липня 42 бійці 51-ї бригади, вибираючись з з «котла» в районі Червонопартизанська, 25 липня перетнули кордон з Росією у районі пункту Ізварине у Луганській області. Зі слів офіцера 51-ї бригади, бійці були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. Бійців, які потрапили в полон і були вивезені в Росію, повернули в Україну. Потім військових доставили у Запоріжжя до військової частини А1978. 21 вересня президент України Петро Порошенко прийняв рішення розформувати 51-у бригаду після подій біля Червонопартизанська.

Розділ новин: 

Коментарі