«Деякі ЗМІ, щоб підняти рейтинг видання, користуються провокативною інформацією»

Депутати міської ради Віра Сєргєєва і Сергій Барщевський, вивчивши стан харчування у школах, спростовують неправдиву інформацію, поширену у деяких ЗМІ.
Спотворена інформація про майже катастрофічний стан харчування у міських навчальних закладах, викладена на сайті відомого, хоч і не зареєстрованого видання, схвилювала як працівників шкіл, так і батьків. Виконком міської ради створив відповідну комісію, до якої приєдналися депутати від Радикальної партії та об’єднання «Самопоміч» Сергій Барщевський і Віра Сєргєєва. Вони відвідали усі 5 шкіл Володимира-Волинського і дійшли висновку, що харчування в навчальних закладах відповідає нормам, є смачним і якісним.
-Ми розуміємо, - каже Віра Сєргєєва, - що при сьогоднішніх реаліях життя надто ситно нагодувати дітей за обмежені кошти – 5 гривень за обід і 8 гривень для дітей пільгових категорій – дуже важко, але те, що ми побачили у школах, свідчить: і дирекція, і батьківські комітети, і підприємці роблять все можливе, аби учні харчувалися вчасно і смачно. Заборонені для продажу продукти відсутні.
У кожній школі харчування налагоджене. І всюди свої приємні нюанси, які впадають у очі. У гімназії їдальня, як відомо, в найплачевнішому стані, але кошти на ремонт уже закладені, приміщення пристосоване і, як повідомив директор закладу Олександр Романюк, роботи заплановані. Тішить око їдальня у 1-й школі. Тут обладнані правильно столи, охайна кухня, контрольні порції зберігаються під склом. Не порушені норми щодо використання металевого посуду. Дирекція школи на кожних зборах вивчає питання харчування, батьківські запити. Майже ідеальний ремонт змінив їдальню школи №2. Батьки і діти дуже задоволені. Новинкою є наявність банківського терміналу. Працівники кухні дуже акуратні, буфет наповнений різноманітними кондитерськими виробами, які закладу постачають Володимир-Волинський та Оваднівський хлібозаводи. «Родзинкою» школи №3 є випікання запашних пиріжків, вартість яких враховується в харчування дітей пільгових категорій. Пиріжки випікаються на місці, а тому вони завжди свіжі та в різноманітному асортименті.
Звичайно, депутати відмітили і ряд недоліків у кожному закладі. Так потребують заміни умивальники і крани 5-ої 11-річки. Принаймні, їх слід частіше мити. З етичної точки зору надто дивує наявність у буфеті листівок-конвертів для грошей, оскільки цей факт породжує упереджені думки. Щодо школи №3, то є побажання батьків, щоб страву для 1-ої подовженої зміни подавали підігрітою.
То що ж за критичні виступи з’явилися на певних медіа-ресурсах, і чи можна подібне розслідування вважати журналістським? На це питання редакції «Міста вечірнього» відповів Сергій Барщевський.
-Як нам розповіли безпосередньо в навчальних закладах, представники ЗМІ не спілкувалися з дирекцією шкіл, просто фотографували те, що їх цікавило, і робили висновки, які їм потрібні. Директори звинувачення, які були на сайті на їхню адресу, відкидають, як і заперечують наявність неякісних продуктів, тому що харчування під постійним контролем. Ми все побачили на власні очі й залишили свої рекомендації у візитних книгах закладів.
«Набіг» журналістів деяких ЗМІ на школи журналістським розслідуванням назвати не можна аж ніяк. Це був просто підбір матеріалів. Деякі ЗМІ, щоб підняти рейтинг видання, користуються провокативною інформацією. При журналістському розслідуванні повинне бути тісне спілкування з дирекцією і працівниками закладів.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі