Деталі аварії в Польщі, в якій загинули українці

Публікації

Деталі аварії в Польщі, в якій загинули українці
Деталі аварії в Польщі, в якій загинули українці

Українці, рідні пасажирів автобусу, який в ніч на суботу потрапив у ДТП в Польщі, розповіли деякі деталі смертельної нічної аварії.
Сестра пасажирки автобусу розповіла InPoland.net.pl про перші хвилини після зіткнення і про те, як лікують їхніх рідних у лікарні.
Марія (ім’я змінено) приїхали на роботу до Польщі тиждень тому. Мешкали у містечку Нова Сул (Nowa Sół). Через життєві обставини мали повернутися на Батьківщину. Через відсутність прямого сполучення з Україною, їх довіз до місця пересадки мікроавтобус. Далі їх забрав сумнозвісний автобус «Неоплан».
За словами пасажирки, автобус був переповнений. Санітарні норми введені через коронавірус обмежують кількість осіб до 40. Попри ці обмеження, в автобусі було 57 осіб. Водій обурювався, що не знає, як вони будуть перетинати кордон з такою кількістю пасажирів, та виглядав втомленим. Квитки на рейс продавалися через інтернет.
Дітей у автобусі вона не бачила, подорожуючі були здебільшого молоді люди, що поверталася із заробітків.
Аварія сталася біля о 23:50. Зі слів Марії, автобус почало «водити» по дорозі. Після третього разу, транспортний засіб пробив огородження та на швидкості впав у рів. Вона впевнена, що водій заснув за кермом. Жінка з чоловіком знаходилися у кінці салону. Їй вдалося швидко покинути розбитий вщент автобус. Чоловіка придавило, і його звільняли працівники пожежної служби.
«Довкола було чути стогін, плач. Крики були як жіночі, так і чоловічі. Майже всі загиблі сиділи на початку салону», – розповіла потерпіла.
Українка відмічає, що оперативно спрацювали служби – поліція, швидка, рятувальники. Але далі почалося пекло…
З її слів, люди в крові, з уламками скла почали відходити від шоку. Почали просити ліки. На них не звертали жодної уваги. Медична допомога надавалася неквапливо. Її чоловік з відкритим переломом пролежав у коридорі близько 4 годин. Марія потрапила до палати близько 11 години. Зараз її чоловік знаходиться у Пшемислі, а вона направлена у Ярослав. Психологічна допомога не надавалася.
Автобус знаходився на українській реєстрації. Частина пасажирів не застрахована в ЗУСі, а мають поліси українських страхових компаній. За словами Марії, їх попередили про те, що їм можуть виставити рахунки за лікування. При тому, що вона одразу зателефонувала у свою страхову, і звідти жодної інформації не було.
За інформацією воєводи підкарпатського воєводства у лікарнях госпіталізовано: Ярослав – 11 осіб, Жешув – 9, Пшемисля – 11, Любані – 4 , Рудні Малей – 1, Пшеворску – 3. Частина з них вже виписана. Станом на 13.00 у шпиталю лишалося 29 осіб. У важкому стані близько 10 осіб.
Генеральний консул у Любліні повідомив, що вже готовий транспорт для осіб, який вивезе в Україну людей, що постраждали менше всього. Так, вечірнім рейсом мають відправити 26-28 громадян України.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: