Десятий ювілейний фестиваль «Український коровай-сузір’я» вразить розмахом і величезною кількістю цікавих локацій

13 вересня відбулося чергове засідання оргкомітету з підготовки нашого улюбленого фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я». Цьогоріч свято відбудеться 1 жовтня у Володимирі.
Зранку на площі Героїв розпочне роботу ярмарок сільгосппродукції за участі запрошених виробників хліба з міста, району та області. Відбудуться урочистості, у ході яких зустрічатимуть офіційні делегації гостей, які представлятимуть кожен район Волині, планується оригінальне анонсування основного дійства. Затим організованою ходою з головним хлібом і прапорами присутні вирушать у Слов’янський парк міста, де розпочнеться відкриття фестивалю і проведення численних та різноманітних заходів.
Головні атрибути дійства – смачні духмяні короваї неперевершеної краси -виготовлять на свято 24 найкращі коровайниці Володимирщини, також свої витвори кондитерського мистецтва привезуть майстрині з усієї області. Весільними хлібами можна буде не лише помилуватися, а й скуштувати по завершенні фестивальної програми.
На території парку розгорнуться виставки снопів, фотографій «В об’єктиві - Володимирщина», композицій з природних матеріалів, що представлятимуть навчальні заклади. Можна буде побачити автентичні вишиті рушники з усіх населених пунктів району, познайомитися з вишивальницями, відвідати майстер-класи, завітати на гостину в етномайданчики, зробити світлини на згадку у гарно прикрашеній фотозоні. Цікаво буде й малюкам, адже в парку розгорнеться дитяче містечко, де найменших відвідувачів свята чекають веселі конкурси та забави. Водночас на додатковій сцені презентуватимуть свою майстерність 16 аматорських колективів, що з’їдуться з Волинського краю.
О 16-тій годині розпочнуться «Козацькі забави», участь в яких можуть взяти всі бажаючі. Наші силачі змагатимуться у перетягуванні вантажівки (або автобуса) та канату, перекидатимуть автошини, підніматимуть важелезні гирі та носитимуть мішки з крамом. Школярі району готують цікавий флешмоб. До речі, сільських дітлахів організовано доставлятимуть на фестиваль шкільними автобусами.
Крім того, для гостей дійства планується проведення піших та виїзних екскурсій по визначних місцях міста та району. Також організатори хочуть запросити для участі у фестивалі місцевих художників.
На головній сцені відбудеться велика концертна програма. Покажуть обряд замішування короваю, виступатиме львівський танцювальний ансамбль «Полуничка», порадують глядачів переможці конкурсу «Битва талантів» та багато інших талановитих виконавців. Всіх карт організатори поки що не розкривають – тримають інтригу. Незабаром будуть вивішені афіші з детальною програмою фестивалю, де кожен зможе вибрати «свої» локації та із задоволенням їх відвідати.
Але вже зараз із упевненістю можна сказати, що готується грандіозне дійство, де буде що побачити та почути, збагатитися новими враженнями, зарядитися позитивом та отримати незабутні емоції. Тож, обов’язково прихопивши гарний настрій, приходьте на фестиваль!
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі