Депутати вийшли з літніх канікул і провели першу осінню сесію Володимир-Волинської міськради

Перша осіння сесія депутатів Володимир-Волинської міської ради відбулася 7 вересня.
Серед питань порядку денного розглянули три звіти: начальника управління освіти, молоді та спорту В’ячеслава Петрука, голови депутатської комісії Світлани Федонюк та заступника голови міської ради Ярослава Матвійчука.
Зауважимо, що в залі звіти сприйняли по-різному. Одні в захваті, інші ж критикували. Однак під час голосування всі депутати затвердили їх.
Депутат Руслан Мороз спробував розібратися в звіті В’ячеслава Петрука та уточнив, чому меблі для перших класів закуповуються в інших виробників, а не у володимир-волинських: «А де ви замовляєте меблі. У нас є ціла меблева фабрика». До дискусії приєднався Максим Клим’юк, який додав, що місцева меблева фабрика виробляє меблі для шкіл Зимнівської громади і ніяких проблем з цим не виникало.
В’ячеслав Петрук відповів, що меблі повинні мати необхідні сертифікати, а будь-які закупівлі йдуть через систему «Прозорро», і володимирські підприємці можуть також брати участь в торгах. Однак така відповідь не задовольнила Мороза і він вимагав, щоб меблі замовляли в місцевого бізнесу: «В нас є людина, в нас є фабрика на території міста. Треба підтримувати місцевих підприємців».
Додамо, що депутатів Руслана Мороза та Максима Клим’юка і діяльність партії «Наш Край» тісно пов’язують з Олегом Борбелюком, який є генеральним директором меблевої фабрики «Гербор-холдинг».
Також, після звіту голови депутатської комісії з культури, виступила Віра Сєргєєва, яка повідомила, що хоча в назві зазначається «і міжнародного співробітництва», однак ніхто з представників цієї комісії жодного разу не був запрошений у робочі закордонні поїздки. Міський голова повідомив присутнім, що і він сам не був цьогоріч за кордоном, а один раз, рік тому, побував у місті Грубешові на підписанні документів про співпрацю.
Заступник міського голови Лариса Кулікова теж виступила і відповіла Світлані Федонюк на її повідомлення, що нібито блокується реалізація проекту «Проморолик про Володимир-Волинський». Заступник сказала, що вони неодноразово публічно пояснювали причини, чому немає поки що ролика.
Також депутати підняли питання використання коштів міського бюджету. Руслан Мороз відстоював позицію, що дахи в багатоповерхових будинках повинні ремонтувати за кошти жителів, а не за міські, або ж при співфінансуванні 50 на 50. Заперечила депутату колега Віра Сєргєєва, яка відстоювала багатоповерхові будинки, адже, з її слів, жителі багатоповерхівок роками платили ЖЕКам, які «проїдали» кошти.
Одним з рішень цієї сесії стало те, що депутати вирішили: червоно-чорний стяг відтепер майорітиме на будівлі Володимир-Волинської міської ради.
Ініціатором такого рішення стала депутатка Ірина Мельник. В проекті вона запропонувала підняти прапор ОУН на всіх адміністративних будівлях міста, а також рекомендувати місцевим підприємцям підтримати ідею.
Противником такого рішення виступив депутат Руслан Мороз, який, апелюючи кризовим становищем на сході країни, стверджував, що рішення лише принесе негатив для міста: «Нам не треба провокувати один одного. Не треба, щоб захід, схід і п’яте та п’ятидесяте... нам треба мир. Якщо ми тут робимо якісь речі, щоб сподобатися, то ми маємо усім подобатися. Тому давайте оці всі «раздражительниє фактори» будемо прибирати. Тому моя позиція - зняти і не голосувати за це рішення взагалі».
Наталія Ткачук м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі