Депутати просять Президента повернути Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України

Володимир-Волинська районна рада просить Президента повернути Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України, а від Кабінету Міністрів та Верховної Ради вимагає скасувати непомірні платежі, які до Пенсійного фонду сплачують сільгоспвиробники. Відповідні звернення до цих центральних органів влади були прийняті на позачерговій сесії райради.
Втім, щоб сесія відбулася, довелося чекати більше півгодини на депутатів, і в підсумку із 42 районних обранців виконувати свої депутатські обов’язки прибуло 23. Більшість депутатів-освітян, за винятком двох, сесію проігнорували.
Усі чотири питання порядку денного були прийняті оперативно одностайним підняттям рук. Так депутати направили звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з приводу відновлення пільг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Як розповів заступник голови районної ради Павло Карпюк, 16 березня 2015 року в районі відбулися збори, ініційовані фермерами, до яких приходять листи з Пенсійного фонду з вимогою відшкодувати витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. «Фермери зобов’язали районну раду прийняти звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради для вирішення цього питання на законодавчому рівні. Є в районі такі фермери, які мають відшкодувати Пенсійному фонду суми більші, ніж валовий оборот їхніх господарств. У підсумку вони можуть збанкрутувати», - наголосив Павло Карпюк.
Депутат Юрій Михалець запропонував доповнити звернення ще таким пунктом: «Сільгоспвиробників району обурюють інновації в системі податків і зборів, а саме регулювання податку на додану вартість. Нововведення полягає у створенні проміжних рахунків ПДВ на рівні Держказначейства. Вже перші проплати ПДВ агрофірмами району в березні цього року показали тривале неповернення коштів на рахунки сільгоспвиробників протягом 10 і більше днів. Це в час весняно-посівних робіт неприпустимо. Вимагаємо повернутися до старої системи адміністрування і регулювання ПДВ».
Наступне звернення райради було адресоване голові правління Пенсійного фонду України і теж стосувалося відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Як пояснив Павло Карпюк, в районі на 16 квітня вже є судові позови від Пенсійного фонду до фермерів, з яких у судовому порядку хочуть стягувати це відшкодування. Тому Володимир-Волинська районна рада просить правління Пенсійного фонду призупинити подачу позовів до юридичного врегулювання проблеми, оскільки у Верховній Раді зареєстрований законопроект, покликаний врегулювати відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Наступним зверненням, яке депутати прийняли і скерували до Президента України, стало звернення щодо відновлення історичної справедливості та повернення Степану Бандері й Роману Шухевичу звання Героїв України посмертно. «Нині ми спостерігаємо, як кривава рука кремлівського імперіалізму намагається задушити нашу державу. Та знову на боротьбу з нею під стягом незалежної України та червоно-чорними стягами УПА стали новітні герої України. Всі ми розуміємо, що боротьба Бандери та Шухевича продовжується, а тому в ім’я цієї боротьби зобов’язані повернути їм звання Героїв України», - зазначив Павло Карпюк. Це звернення депутати теж прийняли одноголосно, але з доповненням депутата Юрія Михальця про те, щоб Верховна Рада визнала УПА воюючою стороною у Другій світовій війні.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі