Депутата на Волині звинувачують в махінаціях

Депутат Володимир-Волинської міської ради Руслан Мороз винайшов схему, за допомогою якої добряче розжився на нерухомість, – стверджують його земляки.
Саме вони звернулися до «Громадського.Волинь», аби винести проблему назагал.
Володимир-волинський бізнесмен і депутат Руслан Мороз вже багато років займається кредитуванням, але його угоди з позичальниками завершуються тим, що останні залишаються без даху над головою, - пише видання.
Головна умова надання кредиту – нерухомість під заставу. Більшість цих угод укладається в конторі володимир-волинського нотаріуса Богдана Гордійчука.
Далі події розгортаються за двома сценаріями: Руслан Мороз знаходить відмовку, аби не розписуватись в квитанціях про повернення йому коштів із відсотками протягом трьох місяців і подає до суду за порушення позичальником умов договору, або маючи «на руках» довіреність розпоряджатись майном позичальника, перепродує його родичам.
За словами постраждалих, такі кредити уже спіткали не тільки мешканців Володимира, а й Іванич, Луцька і навіть Києва. Нікому з них не вдалося довести свою правоту у суді.
Журналістам "Громадського.Волинь" вдалося відшукати жінку, яка раніше нібито спільницею цього кредитора. Побоюючись наслідків зізнання, вона просила не називати імені і не показувати її обличчя. Жінка розповіла, що тільки через її руки пройшло близько 300 тисяч доларів таких кредитів.
Сподіваючись на добропорядність свого роботодавця, вона також вирішила позичити в нього гроші. Все закінчилось аналогічно, як в усіх інших випадках. «Приїхав перед Новим роком забрав, виселив, до свідання… Виставили на вулицю з самими лиш документами у руках. Навіть одяг не вдалося забрати з помешкання. Всі закрутки, все йому лишилося»
На зауваження, чому не звертались до міського голови, міліції, суду жінка реагує скептично. Каже, що у місті всі бояться «сильного» депутата. «Ви ще не мали проблем? Будете мати», – звертається до знімальної групи постраждала.
Те ж саме розповідає інший місцевий бізнесмен, в минулому товариш Руслана Мороза, Сергій Ситник. Каже, позичив у нього 150 тисяч доларів на ремонт торгового центру. Показує підписані квитанції про сплату кредиту. «У певний момент дізнався, що майно, яке оформив під заставу (авт. – довіреність на право розпоряджатися торговим центром), готуються переписати на третіх осіб. Коли звернувся до нотаріуса Гордійчука з вимогою розірвати укладену з Морозом угоду, той не приймав заяву на розірвання до того часу, поки майно не переоформили».
Ситник також стверджує, що дійшло навіть до рукоприкладства зі сторони кредитора. Про цей випадок йшлося у місцевій пресі та інтернет-виданнях.
Журналісти «Громадське.Волинь» зателефонували до депутата-позичальника, щоб зустрітись і почути його точку зору на конфлікт. Але спілкуватися з журналістами у Руслана Мороза бажання не було.
А у його адвоката на це бракувало часу. За телефоном в газетному оголошенні пояснили, що дають кредити в доларах під два відсотки річних. Кошти позичають під заставу житла.
Коли журналісти видання звернулись до кількох колег Руслана Мороза у міській раді, вони підтвердили, що чули про такі випадки, але офіційно ніхто із мешканців Володимира-Волинського до них не звертався.
Нагадаємо, в Апеляційному суді Волинської області 14 серпня 2014 року судове засідання у справі проти депутата Володимир-Волинської міської ради Руслана Мороза. Депутат хотів, щоб суд зняв обвинувачення у нанесенні умисне легких тілесних ушкодження ним Сергію Кобі та змінити обвинувачення щодо хуліганства на нанесення легких тілесних ушкоджень (з 296 на 125 статтю ККУ).
У підсумку суд вирішив відмовити у задоволенні апеляційної скарги Руслана Мороза у повному обсязі.
Джерело: ВолиньPost.

Розділ новин: 

Коментарі