«Де хочу, там і ставлю машину, а після мене хоч трава не рости»

В останньому номері газети «Експрес», яку виписую, мені в очі кинувся заголовок «За авто на газоні – штраф». У статті йдеться про те, що муніципальна поліція Луцька влаштовує рейди, під час яких виявляє порушників правил паркування автомобілів. За останні три тижні муніципали склали на любителів паркування на газонах понад 40 протоколів. Їм загрожує штраф від 340 до 850 гривень. А що діється у нашому славному граді Володимирі? У військовому містечку, вздовж вулиці Ковельської та в інших місцях, де тільки дозволяє висота захисних бордюрів, зухвалі водії ставлять свої автівки де їм заманеться. В результаті знищується не лише трава, а інколи й кущі та дерева. Сама ж земля перетворюється на місячний ландшафт. І ні представникам влади, ні поліції, ні всім іншим службам, які мали б на це реагувати, немає до цього ніякого діла. Душа у них через те теж не болить. Якщо пройтися містом, то припарковані на тротуарах, під’їзних доріжках та газонах автомобілі можна побачити не лише біля будинку №140, що на вулиці Ковельській, а й у дворах майже всіх багатоповерхівок. Для того, щоб потрапити до своїх осель, людям доводиться самим обминати транспортні засоби по клумбах. Особливо важко у цій ситуації доводиться інвалідам-візочникам або матерям з дитячими візочками. Особисто я неодноразово звертався в поліцію, показував відзняті відеоролики, але там відповідають, що не бачать у цій ситуації складу злочину. Цікаво, чому? Адже в Адмінкодексі є відповідна стаття, яка передбачає штраф за паркування в недозволених місцях та на газонах.
Є в нашому місті й департамент муніципальної поліції, якою керує Володимир Литвинчук. Та коли я звернувся до нього і запитав, чим займається його служба, то почув, що він не зобов’язаний мені відповідати. Більше того, навіть ім’я своє відмовився назвати. А щодо вжиття заходів впливу на руйнівників газонів порадив звертатися до міського голови. Мовляв, уже той, якщо вважатиме за потрібне, дасть йому вказівку розібратися. Це ж яким треба бути байдужим, щоб, маючи законні повноваження, не боротися із зухвалими автовласниками, яких близькість кордону та можливість швидкого збагачення за рахунок сумнівного бізнесу приводить до деградації. Для них людські закони не писані. До речі, в Луцьку водії теж спочатку скаржилися, що їм ніде паркуватися, але коли отримали квитанції про штраф, відразу ж таке місце знайшлося. Це могло б бути і в нашому місті, тим більше, що в центрі з’явилися дві нові парковки: біля приміщення ВПУ і біля РДА. Та наше місто, як завжди, пасе задніх. І це дуже прикро. Не можна створювати вигоду для себе за рахунок інших. Ми всі повинні долучатися до збереження того, що маємо.
А поганих чиновників потрібно міняти, і найперше – пана Литвинчука. Це моя особиста думка. Хочу звернутися також і до пана Саганюка та сказати, що готовий взяти на себе таку відповідальність і вже за місяць добитися результату.
Григорій Голіцин, м. Володимир-Волинськи

Розділ новин: 

Коментарі