Давайте разом відігріємо серця дітей наших героїв

Біда, яка прийшла минулого року в нашу країну, не залишила нікого байдужим. Багато хто займається волонтерством, передаючи гроші, продукти, потрібні речі військовим. Але є ще психологічний бік життя: ті, хто воював у зоні АТО, та їхні близькі потребують не тільки матеріальної, а й не менш важливої моральної підтримки. Вона необхідна і дітям, і дорослим. Керуючись бажанням допомогти дітям, батьки яких перебувають у зоні АТО, у полоні або, на жаль, загинули, методист психологічної служби системи освіти Володимир-Волинського району Віра Сергєєва зініціювала проект «Діти Героїв». Минулої п’ятниці у приміщенні районного відділу освіти пройшов тренінг, на який було запрошено дітей, здебільшого учнів молодших класів. Також були присутні і їхні мами. Допомагають Вірі Григорівні небайдужі колеги. Зокрема минулої п’ятниці активно долучилися до цієї благородної справи Олена Кобілінська і Наталія Матвіюк.
Діти сидять на стільчиках, поставлених колом. Ведуча тренінгу Віра Сергєєва у долонях тримає іграшкове серце: «Діти, зараз ми по черзі будемо зігрівати це сердечко, доки воно не потеплішає, і передаватимемо один одному. Заодно і познайомимось».
Старанно хукають на серце діти й розповідають про себе. Дивлячись на це, розумієш: ось воно – завдання для дорослих: відігріти серця цих дітлахів. А ще присутні послухали історію звірятка Шермана Смітта, у якого трапилася біда, але воно ніяк не могло наважитися про неї розповісти й намагалося навіть не думати про те, що сталося. Та цим зробило собі тільки гірше. Напевно, усім дорослим стало зрозуміло: не можна заганяти страх глибоко у дитячу душу, не можна ігнорувати, адже від того, що з дитиною про її біль ніхто не розмовляє, ситуація не покращується, а навпаки – загострюється. А ще дітлахи роздумували про те, якого кольору радість, а якого – сум, якого – страх, а якого – свято. Потім кожен отримав аркуш паперу круглої форми і олівці та фломастери. Дітям запропонували намалювати те, що їм захочеться. Ці малюнки стали відображенням дитячих переживань або вражень. А тоді всі разом робили листівки із зображенням мудрої сови і маленького совенятка. У сові уособлювалася близька людина, до якої хочеться притулитися. Наприкінці тренінгу діти разом малювали один великий плакат. Їм допомагали студенти педагогічного коледжу, які теж завітали на тренінг. А в кінці зустрічі був солодкий стіл.
-Ми проводитимемо тренінги у групах за віком. Планується до кінця навчального року провести по три заняття для молодших, середніх школярів та старшокласників. До проекту хочемо залучити 3-4 психологів. Також заплановано організувати проект «Родинне коло» для сімей військовослужбовців і «Коло довіри» для самих військових. Є ідея організувати тренінги для волонтерів. У цілому планів дуже багато. Сподіваюсь на підтримку своїх колег, - поділилася планами Віра Сергєєва.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі