Данину возять до Києва: викрито великі бурштинові махінації на митниці Волині

Публікації

Так, працівник системи на умовах повної анонімності в деталях розповів телеканалу “Аверс” про махінації. За його словами, контрабандою везуть бурштин, сигарети, брендовий одяг, техніку тощо.
Виторгувану так звану “касу” потім везуть київському керівництву. “Щомісяця відвозиться цей “чорний нал”. Відвозиться Кривицькому (Віктор Кривицький — екс-заступник глави ДФС, начальник Волинської митниці. — Ред.). Щомісяця мільйон-півтора доларів із нашої митниці. Це ті гроші, які недоотримує бюджет”, — сказав співрозмовник.
Він уточнює, що працює величезна кількість схем, при цьому кожен пост “спеціалізується” на своїй. Наприклад, через пости “Устилуг” та “Ягодин” ввозяться високоліквідні товари (техніка, гаджети, одяг, продукти) взагалі без або з мінімальною виплатою митних платежів.
Їх нібито пропускають по “зеленому коридору”. Це означає, що вони перетинають кордон за тими самими правилами, що і “порожні” транспортні засоби.
Наприклад, бурштин через українські пости проводять “в чорну”, а на польській стороні потім намагаються розмитнити. За словами джерела, перевірити, скільки українські чиновники пропустили таким чином “сонячного каменю” за кордон, досить легко. Компетентним органам треба лише дати запит польській стороні про те, скільки на польських постах, що межують із Волинською областю, розмитнили бурштину.
При цьому він уточнює, що робити цього, зрозуміло, ніхто не буде.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше на Волині журналісти влаштували облаву на підприємстві “Вісент”. Перед цим стало відомо, що саме воно намагалося перевезти в Польщу дві фури з бурштином загальною вагою 1300 кг.

Розділ новин: 

Коментарі