Ціна зради?

Є в народі така приказка: «Курчат по осені рахують». У володимирських реаліях – по весні. Із травня виключеного зі «Свободи» за зраду партійних принципів Сергія Кобу міський голова Петро Саганюк призначив директором ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго».
Ще не в такому далекому 2014 році Сергій Коба гостро критикував Петра Саганюка. Але після місцевих виборів у 2015 році різко змінив риторику. Мешканці Володимира дивувались і шукали відповідь на питання: яка причина таких метаморфоз і такої дивної зміни політичної позиції в минулому запеклого критика міського голови?
А тим часом у поведінці Сергія Коби почали все більше проявлятися нові риси. Спочатку він став промовисто демонструвати свою лояльність до Петра Саганюка та уникати будь-яких критичних слів на його адресу. А потім, як виявилося, остаточно перейшов під його покровительство. Саме тоді Сергій Коба й очолив бюджетну комісію міської ради. І така невеличка посада, схоже, остаточно «знесла дах» великому мрійнику про майбутню посаду мера Володимира.
За порушення партійної дисципліни, голосування та підтримку рішень, які йдуть всупереч інтересам громади, превалювання особистого над громадським, зрештою, Сергія Кобу виключили з лав ВО «Свобода».
У чому ж причина такої дивної політичної мутації Сергія Коби? Тепер, схоже, усе остаточно стає на свої місця. Так видається, що ціна зради – доволі дріб’язкова: перебіжчик отримав м’яке крісло під п’яту точку. Як не дивно, керувати стратегічним для міста підприємством призначили людину без відповідної фахової освіти. Тож багато хто небезпідставно вважає, що призначали Сергія Кобу не за видатні менеджерські якості та досягнення, а за зраду своїх побратимів. Попри те, що на останній сесії міської ради роботу Сергія Коби на посаді голови бюджетної комісії депутати не змогли визнати навіть задовільною.
Але хіба призначення лузера у наш час має якесь значення? Головне, мабуть, – вірно служити своєму патрону, обравши для цього зручнішу позу.
Шкода підприємства «Володимир-Волинськтеплокомуненерго». Логічно припустити, що його тепер будуть нещадно «дерибанити», здаючи котельню за котельнею в оренду підприємливим ділкам. Такі рішення через міську раду вже неодноразово намагалися протиснути. 28 лютого 2017 року Володимир-Волинська «Свобода» вже робила з цього приводу публічну заяву та вимагала припинити спроби розбазарювати теплове господарство міста. Тоді Петро Саганюк був змушений відступити.
Тепер же на посаді директора підприємства опинився саме той, хто мав би віддячити Петру Саганюку за таке призначення і дозволити йому втілити його рожеві мрії. От тільки чи влаштовують такі меркантильні мрії міську громаду, чи дозволить вона їм це зробити?
Ганна Фурман, голова Володимир-Волинської міської організації ВО «Свобода»

Розділ новин: 

Коментарі