«А ці дерева мають право там рости?..»

Таку відповідь від чергового Нововолинського відділу поліції отримав колишній шахтар, а нині пенсіонер Микола Навроцький на свою скаргу про те, що якийсь варвар пошкодив уночі деревця, насаджені мешканцями будинку з вулиці Маяковського, 9.
Не діждавшись допомоги від служителів Закону, чоловік звернувся у редакцію нашого тижневика, попросивши розмістити публікацію не лише в газеті, а й на всіх сайтах Інтернету.
За словами Миколи Олексійовича, пригода сталася вночі з 19-го на 20-е травня. Проходячи вранці стежкою повз зелені насадження, він помітив, що якийсь зловмисник понадрубував при самій землі 10 саджанців плодових та декоративних дерев (вишні, черешні, горіхи, берізки та липи), які він власноруч насаджував разом з іншими сусідами.
-Подивіться, який гарний у нас двір. Трава викошена, насаджені дерева, які три роки тому я особисто привіз із лісового розплідника зі Львівщини. Деякі вишеньки й черешеньки навіть щеплені. Один із мешканців нашого будинку, який працює у Володимир-Волинській службі міграції, Віктор Давидюк уже 5 років, не чекаючи на комунальників, викошує тут траву і доглядає за цими насадженнями: попідв’язував, вчасно обрізає. Це була його ідея – створити тут зелену зону відпочинку, адже ні для кого не секрет, які «аромати» від олійно-жирового комбінату майже щодня витають над нашим районом. Тож, насаджуючи деревця, ми із сусідами планували, що згодом тут виросте зелений парк, який захищатиме нас від шкідливих викидів. Але знайшовся якийсь виродок, інакше його не назвеш, якому ці деревця чомусь стали на заваді, - чоловік відгортає траву і показує свіжі зарубки. - Зателефонував у поліцію, але, судячи з отриманої відповіді, правоохоронці не вважають це варварство порушенням закону. Зараз хочу піти на ринок і придбати замазку. Можливо, деревця ще вдасться врятувати.
-Прикро, що серед нас є ті, кому байдуже до плодів чужої праці, хто нищать дерева, залишають де попало сміття, засмічують водойми, не задумуючись, що залишиться нашим дітям і онукам. І з таким відношенням до свого дому ми ще прагнемо в Європу? Та там за подібне діяння таку людину примусили б заплатити кілька тисяч доларів штрафу! – обурюється ініціатор створення парку Віктор Давидюк.
-Я нещодавно повернувся зі сходу, майже рік воював у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади під Авдіївкою. Вдосталь надивився на смерть і руїни. Тож, повернувшись додому, відпочивав душею, дивлячись на ряди зелених саджанців, акуратно викошені газони і кущі навпроти свого будинку. Мешкаю я на вулиці Винниченка, 16. Тепер же пошкоджені древа можуть засохнути. Тому, хто це зробив, не місце серед людей, - додає нещодавно демобілізований воїн Анатолій Пігулка. – На схід би його. Можливо, там би до нього дійшло, що означає жити на мирній землі, не чути свисту мін і снарядів та не думати про те, що кожна наступна мить може стати останньою.
Прокоментувати цей випадок із його підлеглим прошу керівника нововолинських поліцейських Ігоря Байкевича. Вислухавши мою розповідь, він пообіцяв розібратися. Через півгодини Ігор Ананійович зателефонував і повідомив, що відомості про пошкодження дерев внесені в журнал реєстрації правопорушень і за цим фактом проводиться перевірка. Він також пообіцяв повідомити про результати розслідування.
А це інформація для працівника поліції, який того ранку чергував у відділку. Згідно з п.1. ст.153 КУпАП, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10-ти до 30-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 30-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі