Чим вражають смітники в Острівку і чи можна подбати про безпеку дітей на вулиці Шкільній

Чесно кажучи, мала недовіру до нашої всюдисущої Степаниди Вечері, коли вона повідомила, що при розчищенні смітника в Острівку знайшли тіло мертвої тварини. Але довелося в цьому переконатися на власні очі. Сприяв цьому знову ж таки активіст села Юрій Бігун. На смітнику, який вважається розчищеним, дійсно, поширюючи невимовний сморід, лежало напівзотліле тіло мертвої тварини. Не станемо ламати голову над тим, хто і чому засипав загиблу тваринку сміттям. Дивує те, що від того дня, як знайшли труп, санітарна служба відгукнулась тільки після того, як фото поширилось в Інтернеті. Рештки лежали на видноті під палючим сонцем. Наскільки це свідчить про любов мешканців Острівка до свого села, судити не буду. А ось що вони байдужі до чистоти навколишнього середовища і свого власного здоров’я – факт незаперечний. Виявляється, проблемою сміття в Острівку займався нардеп Ігор Гузь. У відповідь на його депутатське звернення Зимнівська сільська рада інформувала, що « проведено зачищення території від сміття та подальше його вивезення на полігон твердих побутових відходів, проінформовано старосту села Таїсію Подзізей про необхідність вжиття заходів щодо виявлення осіб, які здійснюють викид сміття та накладення на них адміністративного стягнення». Ніби все зрозуміло, крім одного: чому ж після зачищення серед сміття під яскравим сонцем тлів і смердів труп тварини. Чи хтось покараний за це? Чи притягнутий до відповідальності?
- Я не розумію тих людей, які багато обіцяють, а потім шукають причини, аби відкараскатися від своїх обіцянок, - каже Юрій Бігун. – Якщо їм важко, якщо вони не прорахували масштаби своїх можливостей, то хай чесно про це скажуть. По-вашому, цей смітник можна назвати розчищеним? Повірте, я не маю до когось конкретно упередженого ставлення, але, на відміну від деяких депутатів, мені не байдуже це село, майбутнє дітей.
Я так само неупереджено ставлюсь до керівництва Зимнівської ОТГ і в особі В’ячеслава Артуровича Католика бачу людину енергійну, перспективну, наділену позитивними амбіціями. Проте, на мою думку, В’ячеславу Артуровичу не пощастило з командою. В першу чергу маю на увазі депутатів. Благоустрій в селах – це насамперед їх турбота. Вони обіцяли дбати про порядок, коли агітували людей віддати за них голоси. Натомість, складається враження, що депутати абсолютно байдужі до наявності смітників, які знаходяться навіть біля їхніх осель, до того, що неконтрольовано і безкарно вивозиться пісок з кар’єру, до того, що острівецьким дітям немає де розважатися, бо дитячі майданчики відсутні, а луги закидані сміттям. Взагалі, доводиться не раз чути думку людей про те, що ОТГ – це саме те, про що народ каже: «Спільна лише болячка добра». Можливо, тому так різко виступають проти об’єднання з громадами жителі інших сіл. Розподіл коштів і проведення робіт відбувається кричуще нерівномірно, тому в одних селах люди стукають каблучками по асфальту, а в інших все ще міряють ногами калюжі. Та найстрашніше те, що у людей з’явилося відчуття другорядності, «нижчої раси» або «пасинків». «Краще б ми трималися подалі від тої ОТГ. Були б самі, не було б так прикро», - не раз чую від своїх земляків.
В Острівку існує ще одна проблема. Це відсутність заходів, які обмежують швидкість автомобільного руху на вулиці Шкільній. Вулиця вузька, густо населена. Тут багато дітей. Автомобілі їздять часто. Однак питання про встановлення «лежачого поліцейського» та відповідного знаку було проігноровано керівництвом ОТГ, а на зборах селян було запропоновано кошти направити на освітлення вулиці. Щодо дітей, то рекомендовано, аби батьки вечірньої пори утримували їх вдома. І це літньої пори! Як на мене, то порушується логіка. Для кого ж тоді робити освітлення? Для старих бабусь?
За ініціативи Юрія Бігуна завітали ми на вулицю Олександра Олеся у Володимирі-Волинському. Вулиця, можливо, на декілька сантиметрів ширша за Шкільну. До того ж заселена лише з однієї сторони. Але тут є попереджувальний знак і «лежачий поліцейський» Отож, незрозумілою є мотивація Зимнівської сільської ради про недоцільність встановлення засобів примусового зниження швидкості на вулиці Шкільній, оскільки вулиця Олександра Олеся також відноситься до тих, де відсутні навчальні заклади, зони масового відпочинку тощо. За консультацією з цього питання кореспондент звернулась до начальника управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Віктора Фіщука.
- На вулиці Олександра Олеся дуже хороший актив. Саме від нього на адресу міської ради надійшла пропозиція про встановлення попереджувальних знаків та «лежачого поліцейського». Зі своєї сторони, мешканці вулиці взяли на себе зобов’язання виготовити знак «Обережно! Діти!» і розфарбувати «поліцейського». Міськрада пішла назустріч бажанню людей. Було погоджено місця, де будуть встановлені «лежачий поліцейський» та знак. При в’їзді є знак, який забороняє рух вантажного транспорту. Мешканці вулиці віднеслись до цього принципово і вимогливо. Як тільки на вулиці з’являлась «фура», самі зупиняли вантажівку і змушували покинути вулицю, - розповів Віктор Сергійович.
Отож, благоустрій вулиць і населеного пункту у великій мірі залежить від самих жителів. Народний вислів каже, що один у полі – не воїн. Тож, якщо більшості мешканцям в Острівку байдуже, що вони живуть серед смітників і дітям села загрожує небезпека – значить змін на краще очікувати не слід. Острівок, панове, - це ваше село, а не депутатів і ОТГ. Ваше!
Антоніна Булавіна с. Острівок Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі