Чи зручно, якщо обідні перерви у всіх установах в один і той же час?

Обідня перерва – необхідний для людини час, щоб поповнити сили, відпочити і вирішити деякі особисті справи. Отже, вже звично, що саме з 13-ої до 14-ої години ми всі поспішаємо до установ та магазинів, щоб заплатити за комунальні послуги або придбати необхідне у магазині. Та якщо із крамницями проблем не виникає, бо більшість із них працюють без перерви на обід, то з установами по-іншому. Тут також трудяться люди, які мають право на обідню перерву.
На годиннику – 13.20. У приміщенні «ПриватБанку» тихо. За столиками обслуговування – дві працівниці-жінки. Вони обслуговують по одному клієнту, а у цей час очікують своєї черги близько 10 людей. У їхніх поглядах помітна нервозність, адже обслуговування одного клієнта забирає, мінімум, 20 хвилин. Службовці банку мають свою специфіку роботи. Ті, що чекають, уже стурбовано поглядають на годинник. Стрілки невблаганно рухаються вперед. Ще трохи – і час бути на робочому місці.
-Усе-таки не продумано у нас виходить з обідньою перервою, - каже одна із присутніх жінок. – У всіх в один час обід. Ну хіба можуть двоє людей за годину обслужити потік відвідувачів? І у вечірній час всі працюють до 18-ої.
-А що ви пропонуєте? Це ж давно так заведено, – каже молодий чоловік.
-Раніше якось простіше було, - відповідає жінка. – Не бігали люди так по установах, як тепер. Можна ж зробити, щоб деякі із них працювали з 8-ої з обідньою перервою з 12-ої до 13-ої?
-І ви що, кинули б робоче місце і прибігли до тієї установи? Як не крутіть, панове, а не виходить. Всі ми люди. І ті, що в установах працюють, теж свої якісь справи мають.
-А це вже й залежить від того, наскільки ми з вами люди, наскільки розуміємо потреби інших. Якщо вас послухати, то лікарня і поліклініка взагалі вночі працювати повинні. Але якщо виникла потреба йти до лікаря, то вас із роботи завжди відпустять.
-А як так думаю, що у нас обслуговувати ніяк не навчаться. Якби в Європі такими темпами обслуговували, то вони б ніколи так добре не жили.
Дискусія затихла так же швидко, як і виникла. Люди продовжували чекати, нетерпляче поглядаючи на стрілку годинника. В цей час за столиками все ще сиділи ті самі клієнти.
Чи можна дати відповідь на питання про зручність обідньої перерви в усіх установах в один і той же час? Як ти гадаєш, наш дорогий читачу?
Алла Фісенко, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі