Чи є альтернатива природному газу?

З приводу цього питання наш кореспондент звернулася до головного інженера підприємства «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» Ярослава Жука.
-З 1 квітня цього року значно зросла ціна на природний газ, який споживається населенням, також підвищилися ціни на послуги, що надаються вашим підприємством. Що б Ви в цій ситуації порадили населенню міста і району, аби зменшити плату за комунальні послуги?
-З 1 квітня цього року ціна природного газу, що споживається населенням, зросла в 6-7 разів і встановлена на рівні 7,199 гривні за 1000куб.м. Одночасно зросли ціни на послуги гарячого водопостачання, відтепер за 1 метр кубічний гарячої води доведеться платити 43,33 гривні замість 27,12. Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, встановлена нова ціна за 1 Гкал теплової енергії. Для жителів будинків, де встановлені теплові лічильники, – 706,58грн. замість раніше встановлених 422,96грн. Жителям багатоповерхівок, будинки яких не обладнані вузлами обліку, доведеться сплачувати за опалення 1кв.м 18,10грн. замість раніше встановленої ціни 10,83грн. за 1кв.м (ріст цін склав 60%). Для багатьох людей таке підвищення цін, враховуючи також і ріст за інші комунальні послуги, стане проблемним. Одні цю проблему постараються вирішити за допомогою оформлення субсидій, інші будуть платити скільки зможуть. Частина ж населення взагалі не зможе оплачувати всі комунальні послуги, але люди будуть шукати вихід із ситуації, як зменшити витрати на оплату споживання електроенергії, природного газу, тепла та гарячої води.
Кожен житель міста буде вирішувати цю проблему, перш за все враховуючи фінансовий стан своєї сім’ї, і в залежності від того, де проживає: у приватному будинку чи в багатоповерхівці. Для всіх жителів міста можна значно зменшити споживання природного газу, а отже – і плату за нього, проведенням термомодернізації як приватних будинків, так і багатоповерхівок, адже якщо провести весь комплекс робіт у цьому напрямку, тобто здійснити теплоізоляцію за сучасними технологіями, плату можна легко зменшити у 2 рази. Паралельно цю проблему можна вирішувати за допомогою встановлення лічильників теплової енергії та гарячої води. На даний час перед підприємством теплових мереж стоїть завдання до кінця 2016 року встановити у всіх багатоповерхових будинках теплові лічильники.
-Багато мешканців міста, особливо ті, хто живе у приватному секторі, й керівники підприємств та установ, задумуються над тим, щоб опалювати свої будівлі іншими видами палива, такими, як вугілля, дрова і т.д. Наскільки ефективні такі заходи?
-Приймаючи таке рішення, необхідно всі варіанти добре обдумати, обрахувати, особливо з прицілом на довготривале використання такого палива у зв’язку з його різною вартістю, на екологічні показники роботи обладнання, яке буде використовуватись при спалюванні різних видів палива. Потрібно перш за все порахувати, який буде ефект в цінах порівняно з вартістю природного газу та інших видів палива. Щоб отримати еквівалентну кількість тепла від спалювання 1 тисячі кубів природного газу, потрібно спалити 2 тонни вугілля, 4 кубічних метри щільних дров. На підприємствах, які споживають значні обсяги природного газу, доцільно комбіноване споживання природного газу та інших видів палива. Однак прийняття рішень про перехід потужних підприємств на тверді види палива без приведення у відповідність до чинного законодавства України та стандартів ЄС може мати значні екологічні наслідки та сприяти впровадженню корупційних схем.
-На останній сесії міської ради депутатами було прийнято рішення про передачу в оренду газифікованої високоефективної котельні підприємства теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго», яка знаходиться на вул.Устилузькій, для переводу її на тверді види палива. Що Ви думаєте з цього приводу?
-Таке рішення депутатів міської ради є не зовсім законним та суперечить інтересам колективу підприємства і громади міста.
-То все-таки є альтернатива природному газу?
-Так, є. В майбутньому це може бути ефективне використання енергії сонця, вітру, тепла землі та повітря, яке на даний час поки що стримується значною ціною обладнання. Але все-таки основною альтернативою нинішньому природному газу повинен стати природний газ, що видобувається безпосередньо в Україні. За інформацією багатьох джерел, на даний час в Україні виробіток власного газу складає від 17 до 19млрд.куб. газу. На потреби населенню та комунальним підприємствам теплоенергетики необхідно 15-16млрд.куб. газу. Якщо український газ спрямувати на потреби населення та підприємств, що надають послуги з теплопостачання, то питання альтернативи природному газу стане не актуальним, і що головне – Україна збереже свої зелені легені для наступних поколінь, адже не буде необхідності в значній кількості знищувати ліси.
15 червня відбулися збори трудового колективу «Володимир-Волинськтеплокомуненерго», на яких прийняли ряд звернень до міської ради та Верховної Ради. Текст звернень знаходиться на сайті газети «Місто вечірнє»: mistovtchirne.in.ua
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі