Чи припинять військові ганьбити честь мундира, якщо заборонити продаж їм спиртного?

Чи можна уявити військовослужбовця збройних сил НАТО п’яним та розхристаним, який у людних місцях голосно вживає ненормативну лексику і неадекватно поводиться? Питання риторичне. А наших бійців і уявляти не треба, їх у такому стані можна бачити щодня, навіть у робочий час, особливо коли проходиш повз «злачні» місця. Як із цим боротися? Усім зрозуміло: щоб викорінити п’янство в українській армії, потрібні кардинальні заходи впливу. Найпростіший із них – заборонити продаж спиртного особам у військовій формі.
Із проханням підтримати таку ініціативу звернувся до громадської ради при Володимир-Волинській РДА в.о. командира 14-ї ОМБр. Після гарячих суперечок громадська рада на засіданні 21 червня п’ятьма голосами проти одного звернення таки підтримала. Трішки раніше аналогічне рішення прийняла і громадська рада міста.
У ході суперечок з цього питання звучали різні думки. Більшість членів ГР впевнені, що в умовах війни та в очікуванні ротації військовослужбовців бригади із зони військових дій на постійне місце дислокації така міра (наголошувалося - як тимчасова) цілком виправдана. Мовляв, хочуть придбати спиртне, нехай перевдягаються у цивільне та відпочивають.
Проти проголосувала ваша покірна слуга, бо вважаю, що це сумнівний засіб впливу, який проблеми не розв’яже та ще й перечить чинному законодавству, утискаючи громадянські права військових (адже особи, що досягли повноліття, незалежно від форми одягу, мають усі законні підстави купувати спиртні напої). До того ж, хто шукає, той завжди знайде. Якщо заборонять продавати військовим алкогольні напої у торгівельній мережі, вони подадуться до «бабульок», що промишляють самогоноварінням, чи на «точки», де протизаконно і безперешкодно продають неліцензовані підакцизні товари. А тамтешнім ділкам «до лампочки» усі ці заборони, якщо роками їх не чіпають правоохоронні органи. До того ж зросте небезпека отруєнь неякісним спиртним.
На моє глибоке переконання, із проблемою потрібно боротися у самих військових частинах. Статуту в армії ніхто не відміняв, тож до порушників варто строго застосовувати адміністративні засоби впливу, максимально посилити контроль, проводити виховну роботу, аби кожен усвідомив, що пиятика ганьбить честь мундира і є неприпустимим явищем у лавах Збройних Сил, тим більше, зважаючи на політичну ситуацію в нашій країні.
Отже, пора, панове, визначитися, чи підтримуєте ви ініціативу вступу України в НАТО, чи хочете ви жити у цивілізованій європейській країні, чи прагнете забезпечити гідне майбутнє своїм дітям? Якщо так, то високим стандартам треба відповідати, адже Україна – це ми, і від кожного з нас залежить, якою вона буде в перспективі. Ви довели на фронті, що хоробрості вам не позичати, що вмієте достойно захищати країну. Тож тримайте цю планку скрізь і завжди, щоб відпала необхідність застосовувати принизливі для вас обмеження, щоб за будь-якої ситуації кожен українець міг пишатися своїм військом!
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі