Чи повинна місцева влада допомагати військовим, і чому незадовільно працювала бюджетна комісія

Ці питання спричинили вирування пристрастей під час засідання чергової сесії міської ради.
28 квітня у залі засідань міської ради на чергову сесію зібралися обранці міської громади. На обговорення депутатів виносилося 30 питань. Згідно з регламентом, сесія розпочалася із розгляду депутатських запитів. Сергій Радкевич підняв питання щодо впорядкування газонів на вулиці Ковельській, а депутат Ярослав Жук закликав провести навчання на тему «Земельне питання у депутатській роботі». Віру Сергєєву турбувало питання електронних петицій. Депутат наполягала на тому, що з даного питання має бути у ЗМІ поданий звіт, та оскільки пропозиція не була підтримана, міський голова все-таки дав вказівку завідуючій організаційно-аналітичним відділом виконкому Ірині Ліщук підготувати відповідну інформацію. Звучали запити і про велику кількість квартирних крадіжок, вимагалася публічна інформація про це з боку правоохоронних органів, а також про незадовільний стан харчування у ЗОШ №2, де булочні вироби коштують на 1-1,5 гривні дорожче, ніж в інших школах, про відсутність підвезення дітей до школи із Семидерев. Та справжні пристрасті почали вирувати, коли постало питання про допомогу місцевих органів самоврядування 14-й ОМБр. Депутат Жук наполягав на тому, що, згідно із законодавством, місцева влада не зобов’язана допомагати військовому з’єднанню, тому що Збройні сили знаходяться на державному утриманні. «Ми повинні думати про своїх громадян», - сказав Ярослав Жук. Така заява викликала шквал емоцій у присутніх, і більшість із них підтримали думку депутата Василя Сусіка про те, що, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», місцеві органи, виходячи з можливостей, повинні допомагати військовим з’єднанням, дислокованим на їхніх територіях. Не кажучи вже про моральний обов’язок громадян Володимира-Волинського перед нашими захисниками, слід пам’ятати, що з’єднання вносить левову частку до міського бюджету.
Та пристрасті розгорілися ще більше, коли Сергій Коба звітував про роботу бюджетної комісії, яку він очолює. Ярослав Жук, який склав із себе обов’язки секретаря комісії, виступив з пропозицією визнати роботу комісії незадовільною. І хоч депутати в основному не підтримали цю пропозицію, а Сергій Коба толерантно поставився до критики, каменем спотикання став той факт, що у міського голови виявився один проект рішення з даного питання, а у депутатів – інший. Олег Тимосевич зробив усну заяву про те, що така розбіжність у проектах рішень є фальсифікацією документів (хоча, швидше за все, це була просто прикра помилка).
І знову на депутатську арену вийшов Ярослав Жук, щойно підняли питання про звіт директора ПТМ «Теплокомуненерго». Він сказав про те, що в колективі працюють некваліфіковані люди, колектив є професійно неграмотним, на посаді головного енергетика працює людина, яка сама порушує правила безпеки праці, а в лабораторіях підприємства задіяні люди, які не мають професійного досвіду. Зі слів Ярослава Жука, всі ці люди були прийняті на роботу з подачі міського голови. Результат діяльності колективу, очолюваного Ганною Рубановою, – 4,4 мільйона гривень збитків. Сергій Коба зауважив, що підприємство хочуть знищити, в тому числі й деякі депутати. Там звільняються люди, бо на них чиниться тиск. Директору «Теплокомуненерго» Ганні Рубановій рекомендовано зробити переоблік, бо індексація підприємства не проводилася вже декілька років.
Поряд з іншими питаннями міські обранці не обійшли увагою і стан приміщення історичного музею. Як повідомив депутат обласної ради Костянтин Зінкевич, ним подано звернення щодо виділення 700 тисяч гривень на ремонт музею. В першу чергу реконструкції потребують вікна.
Слухаючи дебати, навіть надто гарячі, які виникали на сесії, мимоволі подумалося: навколо всі розумні люди, мудро міркують, дбають про свій народ, про своє місто, всі знають, як і що робити. Тоді чому ж ми так складно живемо?
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі