Нещодавно у вищому ешелоні влади відбулася подія, яка навряд чи залишила байдужими навіть затятих скептиків, тих, хто зневірився, що в Україні можливі демократичні перетворення. 25 березня просто під час засідання уряду заарештували за ст.208 Кримінального кодексу (незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків) голову Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його першого заступника Василя Стоєцького. Не менше здивувало інше повідомлення, коли трьома днями пізніше Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідства про обрання запобіжного заходу Бочковському у вигляді утримання під вартою на два місяці з правом внесення застави в 1млн. 184тис.грн. Гроші знайшлися, за Бочковського була внесена вказана сума застави – і його випустили на волю. Хоча Держфінмоніторинг перевіряв походження грошей, нічого протизаконного нібито не знайшли, але зрозуміло всім, що чесним шляхом посадовець таких коштів заробити не міг. Слідство триває, і маємо надію, що у цій справі буде розставлено всі крапки над «і». Зазначений факт свідчить про те, що Україна не збивається зі шляху, наміченого Революцією гідності.
На корупцію хворіє все наше суспільство. Аби викорінити це ганебне явище, яке гальмує розвиток країни, у законодавчому порядку був запроваджений процес люстрації. А завдання кожного свідомого громадянина – допомогти очистити владні структури від нечесних посадовців. Як долучитися до цієї роботи і хто підпадає під люстраційні перевірки, ми розповідали у попередніх номерах газети. Сьогодні поговоримо про прокуратуру. Зокрема про те, як виявити, чи підпадає під люстрацію відомий вам співробітник зазначеного органу.
Перш за все, потрібно з’ясувати, чи перебувала певна особа сукупно протягом одного року на керівних державних посадах у період з 2010 по 2014 рік. Якщо так, то співробітник прокуратури підпадає під «автоматичну» люстрацію. Повідомляю, що працівники прокуратури проходять люстраційну перевірку відповідно до плану, затвердженого Кабміном. Кожен, хто володіє компрометуючою інформацією на конкретного посадовця, може написати скаргу та звернутися у Володимир-Волинський комітет громадської люстрації (тел.066-875-90-11, 063-03-572-37). Копію скарги необхідно направити в орган, де працює дана особа, та в орган влади, який проводить перевірку достовірності відповідних відомостей (перелік – у розділі «Очищення влади» на сайті Мін’юсту).
Більш повну інформацію про те, на що слід звернути особливу увагу та як діяти, ви отримаєте, ознайомившись з даними, наведеними у таблиці.
Володимир Грек, голова Володимир-Волинського люстраційного комітету
Коментарі