Чи можна в місті відновити індивідуальне опалення?

П’ятнадцятого вересня відбулася щовівторкова оперативна нарада міськвиконкому з керівниками відділів. Міський голова Петро Саганюк вкотре зауважив, що у міську раду почастішали звернення громадян, які проживають у селах району, а тому попросив керівників відділів проводити роз’яснювальну роботу щодо адреси звернень сільських жителів. Наголошувалось на тому, що на даний час на рахунку міської ради є 22 мільйони гривень. 10 мільйонів покладено на депозит, відсотки з якого підуть на створення комп’ютерних класів у всіх школах міста. До початку опалювального сезону всі вікна у навчальних закладах мають бути замінені на енергозберігаючі. Також зверталась увага на вчасну заготівлю овочів, цукру та борошна у навчальних і медичних закладах. Щодо асфальтування вулиць, з приводу чого постійно звертаються громадяни міста, то, за словами Петра Даниловича, в першу чергу ремонтуватимуться ті, де в доброму стані каналізація. Занепокоєння викликають рекламні агітаційні плакати, які з’являються у деяких місцях без погодження з адміністрацією і художньою радою міста.
Гостра розмова відбулася з керівником «Теплокомуненерго» Романом Лисюком. Міський голова розкритикував діяльність організації, особливо за зволікання з виведенням підвальних котелень і встановленням газових лічильників, на придбання яких було виділено 700 тисяч гривень з міського бюджету. Було зауважено, що працівники «Теплокомуненерго» мають власні матеріальні інтереси в тому, аби не встановлювати лічильники, і Роман Лисюк цього не заперечував. Петро Саганюк дав вказівку першому заступнику Миколі Веремчуку провести службове розслідування щодо роботи «Теплокомуненерго» і Романа Лисюка особисто й оцінив їхню діяльність як саботаж рішення уряду.
Питання діяльності «Теплокомуненерго» і підготовки до опалювального сезону було і в центрі уваги представників ЗМІ, з якими після наради провів традиційну зустріч Петро Саганюк.
-Петре Даниловичу, з приводу земельних ділянок, виділених для виведення підвальних котелень. На сесії прийнято рішення про пошуки інвестора. Чи його шукають?
-Це обов’язки не міського голови, а начальника «Теплокомуненерго». Вони шукають тих, хто б захищав їхні інтереси, а не інтереси людей. Хай шукають інвестора, а не займаються політикою. Земельні ділянки виділені законно. Йдеться про три котельні, але їх фактично дві, оскільки котельню в будинку №103 на вулиці Ковельській можна підключити до міської системи. Сьогодні відбудеться засідання земельної комісії, на якому разом з керівництвом «Теплокомуненерго» вирішуватиметься це питання.
-Якщо не вдасться вивести котельні, яким буде рішення міської ради?
-Люди залишаться без тепла. Звичайно, якщо працівники «Теплокомуненерго» і надалі саботуватимуть, будемо виносити питання на сесію про заміну керівництва на підприємстві.
-Як загалом проводиться робота до опалювального сезону?
-На «трійку» І все через ці проблеми з «Теплокомуненерго». Потрібно готувати договори на придбання газу. Фірми пропонують різні ціни, але для людей вони не сприятливі. Ведемо переговори про газ ми, тобто міська рада, а це справа «Теплокомуненерго». Такої ситуації, як у нас, немає ніде.
-Чи у навчальних закладах точно поміняють вікна до опалювального сезону?
-Постараємось.
-Чи є якісь важелі впливу на «Теплокомуненерго»?
-Важелі є, але я не маю права їх застосовувати.
-У місті відчувається неприємний запах від птахофабрики та свиноферми. Чим зарадити?
-З цього приводу ми підіймали питання перед екологічною службою, але проблема в тому, що державою заборонені перевірки. Народний депутат Ігор Гузь пропонував біогазові установки, та на це потрібно величезні кошти.
-Чи можливо відновити індивідуальне опалення?
-Я – за, бо для міської ради це було б – як гора з плеч, але і тут потрібно мати великі кошти. Необхідно робити проекти. Безперечно, що будуть порушені елементи техніки безпеки. Хоч такі старого планування двоповерхові будинки, як, скажімо, в районі цукрового заводу, можна було б перевести на індивідуальне опалення.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі