Аліна Джарига,м.Володимир-Волинський
Починаючи з травня, в Україні ледь не щомісяця дорожчає та чи інша комунальна послуга. «Атракціон» здорожчання відкрив газ, за ним були електроенергія, опалення та гаряча вода. Попереду на кожного з нас чекає, напевно, важка і холодна зима. Згідно з розпорядженням Кабміну, споживання блакитного палива в Україні скоротилося на 30%. Єдиним шляхом збереження тепла залишається утеплення власних домівок.
«Тепловими дірками» найчастіше вважають стіни, вікна, дах та підлогу. Доведено, що основну частину теплової енергії – від 25 до 70% – помешкання втрачає через недостатню товщину стін. Різниця в цифрах пояснюється різними матеріалами стін: найбільше тепла втрачають залізобетонні панелі, а цегла і сучасні листкові конструкції тримають тепло набагато краще. Тобто, утепливши стіни у панельному будинку, можна підвищити середню температуру повітря у квартирі в зимовий період на 5-7 градусів.
На другому місці за втратою тепла ідуть вікна. Через них виходить до 25% енергії, залежно від площі та конструкції.
Якщо мова йде про приватний будинок, то до чинників втрати тепла додаються ще й дах та підлога. У випадку міської квартири віддачею тепла через підлогу і стелю можна знехтувати, якщо тільки житло не розташоване на першому або останньому поверхах будівлі. Однак і в цих випадках тепловтрати складають менше десяти відсотків, адже температура повітря на технічних поверхах завжди з плюсом.
Щоб дізнатися, чи підготувалися до зими володимир-волинці, яким способам утеплення надали перевагу, редакція «Міста вечірнього» провела опитування.
Юлія Торчинюк:
-У зв’язку із напруженою ситуацією в країні наша сім’я відразу вирішила утеплюватися. Ми повністю замінили дерев’яні вікна на металопластикові, заштукатурили всі щілини на балконі, на стіні за батареями наклеїли фольгу. Думаю, що буде тепліше.
Олександр Мельничук:
-Ми будуємося. Тому зараз, коли енергетичне питання так гостро постало в нашій країні, відразу ж надумали повністю утеплити приміщення. Розпочали з підлоги, встеливши її плитами з пінополістиролу, що дозволяє підвищити температуру самої підлоги до 18 градусів С. Крім того, поставили пластикові вікна, утеплили фасад пінопластом, запаслися двома котлами: газовим, щоб підтримувати температуру, і котлом на твердопаливних матеріалах, бо, як кажуть, хочеш, щоб хата була тепла, запасайся дровами влітку! Тому кожному з нас варто подбати про тепло у власних оселях завчасно.
Ірина Маркітан:
-До зимових холодів почали готуватися заздалегідь. За порадами друзів та близьких перефарбували батареї в темно-коричневий колір, наклеївши фольгу за ними, щоб підвищити тепловіддачу по кімнатах, зробили перестановку меблів у приміщенні, позаклеювали щілини у вікнах і дверях.
Сергій Макарчук:
-Будемо грітися! Українці – дуже витривалий народ, і ніяка сувора зима нас не злякає.
Сергій Кучерук:
-Я й моя сім’я дуже любимо тепло. Тому й утеплюватися почали ще під час будівництва, не чекаючи подорожчання. Найбільше турбуюся про відключення світла, що прогнозують цієї зими, бо і газовий котел, і вода залежать від електроенергії.
Микола Туревич:
-Як могли, так утеплилися: позаклеювали вікна, запаслися теплими ковдрами і шкарпетками, бо можливості для утеплення в багатоповерхівці не надто великі – не поставиш котла на тверде паливо. Але все ж надіємося, що Україна буде з теплом і газом.
Ніна:
-Вікна, звичайно, позаклеювали, утеплили стіни балкона. Головне – щоб настав мир у країні, а все інше переживемо!
Лілія Анатоліївна:
-Вікна та двері маємо надійні, помешкання обігріваємо автономним опаленням. Ніщо нас так не тривожить, як війна на сході. Мені здається, що українців не залякаєш підвищенням ціни на газ, електроенергію, воду. Ми багато терпіли і ще потерпимо. Головне – мир у країні!
Реклама
Чи готові володимир-волинці до холодної зими?
Розділ новин:
Коментарі