Чує місцева влада громаду, чи «як при Януковичу»?

Здається, що це не в нашій країні переміг Майдан. Перемогли люди, тому що хотіли змін, хотіли бачити кращим своє майбутнє. Що змінилося в місті і районі? Нічого! Посадовці не чули громаду при попередній владі, не чують і тепер. Хто ж має чути, більшість керівників просто «змінили шапки»! Правда, трохи високопосадовців поміняли – аж трьох (голову районної ради, голову районної державної адміністрації, начальника районного відділу освіти). Причому, на місце «регіоналів» прийшли представники і прихильники БЮТу. Але змінилися тільки прізвища, характер діяльності – ні. Влада не чує громади і діє врозріз з її ініціативами і діями. Під загрозою зриву опинився фестиваль «Українське коровай-сузір’я», який уже всьоме проводився у Володимирі-Волинському. Голова РДА Савчук В.О., мотивуючи тим, що під час проведення заходу можлива передвиборча агітація окремими кандидатами в депутати, вирішив відмінити проведення фестивалю. Офіційно це прозвучало як перенесення термінів його проведення. І це при тому, що ні РДА, ні районний відділ культури в особі Віслобокова взагалі не долучалися до організації і проведення цього заходу. Фестиваль проведений зусиллями громадськості, учасників художньої самодіяльності, представників сільських рад, працівників РБК із залученням спонсорської допомоги. Завдяки тиску активістів тієї ж громадськості на Савчука, вдалося відстояти проект, який уже був майже цілком готовий.
Після громадських слухань, що відбулися в м.Устилузі стосовно службової діяльності директора місцевої школи Гоцика І.Й., за їхніми результатами були сформульовані пропозиції і направлені у Володимир-Волинську районну раду згідно із ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Стараннями голови районної ради Оніщука А.Ю. на двох сесіях і засіданні постійної комісії дане питання так і не розглянули. З «голосу» до порядку денного проведених сесій дане питання також не внесли. Виникає два питання:
1) Чому депутати районної ради голосують за виконання чи не виконання Закону України? Проголосувала Верховна Рада і сказала: «Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування» (п.3 ст.13 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).
2) Чому депутати районної ради, які обрані людьми, щоб представляти і відстоювати інтереси громади, голосують проти розгляду того, що турбує їхніх виборців? Згідно із ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», «Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати і захищати інтереси територіальної громади та її частини, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування». Ви не виконуєте своїх прямих обов’язків, шановні обранці!
Позиція очільника районної ради і депутатів, м’яко кажучи, дивує. Не реагуючи на порушення підлеглого їм керівника, вони наштовхують на думку, що це або кругова порука, або як у «регіоналів» в січні цього року: «Мы своих не сдаём».
Хочеться зазначити, що у всіх трьох випадках (на двох сесіях Володимир-Волинської районної ради від 25.07.2014 та 15.10.2014 і на засіданні постійної комісії від 13.10.2014) стовідсотково голосували за підтримку почути голос громади представники ВО «Свобода» у районній раді. На жаль, їх небагато, тому на результат голосування їхня позиція не вплинула. Проте, шановні земляки, на носі вибори (маємо надію, що і вибори до місцевих рад не забаряться). Вищеописана ситуація ілюструє, хто насправді захищає інтереси чиновників на місцевому рівні. Це не агітація – усі члени комітету громадської люстрації безпартійні. Це – констатація факту.
Контактний телефон комітету громадської люстрації: 063-039-72-37.
Світлана Дубицька, секретар Комітету громадської люстрації ВП «Всеукраїнська люстрація «Волинь»

Розділ новин: 

Коментарі