Чому Володимир-Волинська прокуратура не видала дозвіл на проведення експертизи тіла померлого у Луцькому СІЗО

У публікації йшлося про те, що усе тіло Дмитра Листовничого, який відбував покарання за вчинену крадіжку, було вкрите ранами, саднами та гематомами від жорстоких побоїв, хоча попередньою причиною смерті вказали «гостру серцево-судинну недостатність». 24 жовтня 2017р. рідні Дмитра звернулися у Володимир-Волинську місцеву прокуратуру з проханням видати дозвіл на проведення додаткової експертизи тіла покійного, аби встановити істинні причини смерті молодого чоловіка. Але їм відмовили.
Аби з’ясувати, чому прокуратура залишилася бездіяльною у момент повідомлення матері покійного про скоєння злочину працівниками Луцького слідчого ізолятора відносно її сина, редакція направила запит до правоохоронного органу.
Володимир-Волинська місцева прокуратура відповідь надіслала. Виконувач обов’язків керівника місцевої прокуратури Роман Жирицький повідомив наступне: «Відповідно до вимог ст. 2 і 3 Закону України «Про прокуратуру», органами прокуратури України нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, здійснюється на засадах територіальності. Враховуючи вищевикладене, Володимир-Волинською місцевою прокуратурою нагляд за дотриманням законів у Луцькому слідчому ізоляторі не здійснюється, відповідно проведення перевірки за фактом смерті Листовничого Д.Д. не проводилося за відсутністю підстав.
Одночасно повідомляю вам, що за фактом смерті Листовничого Д.Д. 22.10.2017р. прокуратурою Волинської області внесено відповідні відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань, якою і здійснюється процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні».
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі