Чому садоводи товариства «Сонячний» не можуть знайти спільної мови з головою

Люди звинувачують керівника кооперативу у недоцільному використанні великої суми коштів і вимагають повернення грошей готівкою.
До редакції нашої газети звернулися садоводи дачного товариства «Сонячний», розташованого біля с. Горичів Володимир-Волинського району. У заяві люди просять провести журналістське розслідування та водночас допомогти розібратися, чи є правомірною діяльність голови товариства Анатолія Боярина. Конфлікт між садоводами та керівником кооперативу виник через те, що Анатолій Васильович за підтримки правління цього року підняв суму внесків, які сплачуються садоводами раз на рік, з 220 до 300 гривень. Гроші, зібрані в якості внесків, використовуються на оплату постачання води та електроенергії, зарплату голові, оренду офісу та всі інші витрати, пов’язані з утриманням товариства та створенням нормальних умов для господарювання.
Сплативши по 220 гривень, члени товариства доплачувати по 80 грн. відмовляються, адже не згодні з деякими статтями витрат. Люди вважають, що кошти використовувалися недоцільно, інакше їх би вистачило на все необхідне. У відповідь голова заявив, що існування кооперативу під загрозою, бо без оплати не буде ні світла, ні води, а він складає повноваження.
Тоді ініціативна групи із 4-ох осіб – членів товариства вирішила провести власну перевірку фінансового стану товариства «Сонячний». Анатолій Боярин та його помічник з фінансових питань Надія Ковальчук надали їм доступ до необхідних документів. За результатами перевірки, яка виявила безлад у веденні документації, цілий ряд порушень щодо використання внесків, факти роздачі земель товариства без відповідного рішення зборів, а також самозатвердження усіх посад у кооперативі та встановлення розміру власної заробітної плати головою товариства, був складений акт.
Пізніше садоводи вручили голові правління заяву за підписом 93-ох членів кооперативу з вимогою переглянути договір оренди офісу, зробити перерахунок орендної плати за три останні роки, знявши 50% сум, та повернути усі недоцільно витрачені кошти у загальній сумі 14 тисяч 702 гривні. Анатолій Боярин усі звинувачення на свою адресу відкидає і каже, що нікому нічого не винен.
4 травня садоводи відправили у Володимир-Волинську прокуратуру копію акту перевірки фінансової діяльності товариства та заяву з проханням провести офіційну перевірку дотримання законодавства у «Сонячному». Також звернулися до нашої редакції.
Аби журналістське розслідування було максимально об’єктивним, 8 червня ми направили запит голові кооперативу Анатолію Боярину із рядом запитань щодо діяльності товариства, а також заяву у Володимир-Волинський відділ поліції з проханням надати редакції результати розслідування діяльності товариства «Сонячний» правоохоронними органами. Крім того, з метою дотримання паритету інтересів сторін конфлікту та збору всієї необхідної інформації, ми розпочали діалог не лише із заявниками, а й з головою товариства та його помічником з фінансових питань. Попереду зустрічі з членами правління та ревізійної комісії.
Про результати журналістського розслідування ми повідомимо після його завершення.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі