Чому люстраційні процеси оминають Володимир-Волинську прокуратуру?

Дійсно, минуло більше року після подій Майдану, а правоохоронна система бажання самоочищуватися не виявляє. Особливо яскраво це продемонстровано у Володимирі-Волинському на прикладі місцевої прокуратури. Саме тієї прокуратури, яка серед робочого тижня у лютому 2014 року повісила замок на ворота і раптово вся зникла у невідомому напрямку, коли до неї завітали місцеві майданівці.
То чи спроможна така прокуратура розслідувати справи злочинного режиму Януковича, якщо боїться людей, як нечистий кадила?
Втім, риба псується з голови, і добровільно ставати об’єктом громадської люстрації володимир-волинський міжрайонний прокурор Юрій Луцик не забажав. Напевно, побоявся незручних питань…
А людей, та й значну частину депутатів Володимир-Волинської районної ради, цікавить, чому міжрайонний прокурор заявився 25 січня 2014 року на сесію районної ради, яка готувалася обрати нове керівництво райради. Вже під час самої сесії в зал несподівано зайшов міжрайонний прокурор Юрій Луцик у супроводі правоохоронців, хоча до даного моменту на сесії районної ради він практично ніколи не приходив. Прокурор відразу почав погрожувати депутатам районної ради: мовляв, якщо це депутатські збори, то він нічого проти немає, але якщо це сесія районної ради, то тоді можуть бути порушені кримінальні справи проти присутніх депутатів. Тільки коли депутати почали висловлювати своє незадоволення своєрідним тиском на них, кажучи, що прокурор не має права заборонити обранцям громади організовувати та проводити сесії, пан Луцик ще раз попередив присутніх про відповідальність і залишив сесійну залу.
Згодом Юрій Луцик у статусі позивача та з іншою особою на стороні позивача, тодішнім головою Володимир-Волинської районної державної адміністрації Валентином Скубою, 06.02.2014р направили у Волинський окружний адміністративний суд позовну заяву №55-418 вих.14 про визнання протиправними дій Володимир-Волинської районної ради та скасування її рішень, прийнятих з ініціативи Майдану та прогресивної частини депутатів районної ради. Новообраному керівництву районної ради, які були активними майданівцями, інкримінували захоплення влади. Правда, згодом рішення про задоволення даного позову Волинським окружним адміністративним судом було скасовано Львівським апеляційним адміністративним судом.
-Хочу зазначити, що тодішні події у Володимир-Волинській райраді: зняття колишнього голови районної ради від Партії регіонів та висловлення недовіри голові РДА Валентину Скубі, а також обрання нового голови ради та його заступника – на той час перебували на контролі у горезвісного генерального прокурора режиму Януковича – Пшонки. А на Волині цю справу курував ще один ставленик Януковича – Парака, прямі вказівки якого у Володимир-Волинській прокуратурі виконував Юрій Луцик. Під його керівництвом слідчі прокуратури порушили кримінальну справу за захоплення державної влади проти новообраного голови районної ради та проти мене як його заступника, яка передбачає від 5 до 7 років позбавлення волі, - розповідає заступник голови райради Павло Карпюк.
Тоді на допит до прокуратури викликали усіх депутатів, які були присутні 25 січня на позачерговій сесії районної ради. Тільки після перемоги Революції гідності ця справа про переслідування активістів та депутатів була зупинена.
-З допомогою на той час діючого депутата Верховної Ради Євгена Мельника нам була організована зустріч з обласним прокурором Паракою. Ми мали надію, що зможемо пояснити тодішньому прокурору всю легітимність процесу обрання голови та заступника райради, взявши з собою усі протоколи засідання сесії, а також аудіозапис та стенограму. Сподівалися, що він нас вислухає, але наша зустріч тривала біля трьох хвилин разом з привітанням і виходом із кабінету. Прокурор не мав бажання нас вислухати, сказавши, що справа перебуває на контролі генеральної прокуратури, бо на той момент це був єдиний випадок в Україні зі зняття голів від Партії регіонів і обрання нових – майданівських. Прокурор додав, що у дуже короткі терміни прокуратура доведе дане розслідування до логічного завершення. Після цього трихвилинного спілкування з обласним прокурором я мимоволі пригадав таку загальновідому фразу: «Те, що ви ще не відбуваєте покарання, – це не ваше досягнення, це наше недопрацювання», - зазначає заступник голови райради.
Після перемоги Революції гідності і зміни влади в Україні, а також зміни генерального прокурора, пан Луцик довго перебував на так званому лікарняному, напевно, в такий спосіб уникав свого звільнення за те, що вірно служив режиму Януковича і генпрокурору Пшонці. Схоже на те, що ця «стратегія» спрацювала, і тепер цей прокурор готовий служити новій владі. Воно й не дивно, адже прокурори за роки незалежності України перетворилися на своєрідну касту недоторканих. Бути в тандемі з ними прагнули як державні органи, так і органи місцевого самоврядування, бо ж тільки так, в одній упряжці, можна було творити різноманітні корупційні діяння, заводити замовні справи, а, простіше кажучи, грабувати народ України. А за вірну «службу» отримувати квартири чи земельні ділянки. Має таку квартиру і пан Луцик. Згідно з рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради №213 від 31.05.2007р., Луциком Ю.М. приватизована квартира, розміром 99 квадратних метрів, яка складається з двох квартир державного житлового фонду.
І все це нагадує таку абревіатуру як ОЗУ, яку часто вживають правоохоронні органи – організоване злочинне угрупування. І діє це угрупування десятиліттями на усіх рівнях державної влади, починаючи з Кабінету Міністрів і закінчуючи провінційною міжрайонною прокуратурою. Край його діяльності може покласти тільки тверда громадянська позиція. Тому й не дивно, що прокурори бояться люстрації більше, ніж бути посланими в АТО, бо навіть на Донбасі вони знайдуть схожих на них продажних командирів і замість чергування з автоматом на блок-посту будуть попивати пиво в барах та відвідувати тренажерні зали. І статус учасника АТО за ось таку «службу» отримають швидше, ніж ті, хто вижив під «Градом» та «Ураганом».
У будь-якій роботі, а тим більше такій почесній, як прокурорська, важливими є три речі: чесність, порядність та професіоналізм. Є порядні прокурори, які соромляться того, що їхні колеги стали продажними та безсовісними хабарниками. І ота невелика частка чесних дає надію на очищення прокуратури. Якщо цього не буде зроблено, то народ сам зі сміттєвими баками та шинами розпочне процес народної люстрації…
Ярослава Вознюк, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі