Чому дитина гризе нігті?

Однозначної відповіді на питання «Чому дитина гризе нігті» немає ні в генетиків, ні в педіатрів, ні у психологів. Але є декілька версій, з якими можна звіритися, щоб із найбільшою часткою ймовірності визначити справжню причину виникнення цієї поганої звички.
Відразу обмовимося: звинувачувати гени за те, що дитина гризе нігті, не варто. Генетично зумовленої звички гризти нігті не існує, але приклад батьків — на першому місці серед усіх причин виникнення цієї звички. Не хочете, щоб дитина гризла нігті? Позбавляйтеся від цієї звички самі!
Дитина гризе нігті, бо сердиться. Сердиться, але через жорстку позиції батьків не може проявити свої почуття відкрито. Поспостерігайте за своєю дитиною і постарайтеся вивести закономірність у її бажанні взяти палець у рот.
Звичка гризти нігті властива також дітям із вроджено-набутими почуттям провини. Внутрішнє самобичування змушує їх «їсти себе» не тільки морально, а й у прямому сенсі. Нерідко це властиво дітям, чиї батьки сваряться в них на очах. Часто — після розлучення батьків. «Вони сваряться, тому що я поганий», — такою може бути неусвідомлювана підоснова звички гризти нігті.
Підвищена тривожність. Якщо звичка гризти нігті з’явилася в дитини після того, як вона пішла в дитячий садок або перший клас, вам потрібно неодмінно звернутися до психолога. У дитини, швидше за все, буде діагностовано почуття постійної тривоги, відчуття небезпеки, страху. До речі, звичка накручувати волосся на палець або крутити ґудзик — з тієї ж «опери».
Просто ламаються нігті. Якщо в організмі дитини не вистачає кальцію, кремнію або заліза, її нігті будуть розшаровуватися й ламатися. А це дуже незручно… Прагнучи позбутися чіпляючого за все нігтя, дитина його обкушує. Те ж саме вона робить і в профілактичних цілях. Оцініть нігті дитини і допоможіть позбутися їх розшарування.
Підготувала Олена Зініч

Розділ новин: 

Коментарі