Чому діти військових зі Степанівки позбавлені нормального доїзду до навчальних закладів?

Степанівка, яка більше відома під назвою Семидерев, – зовсім маленьке село. Основне його населення – військовослужбовці, бо у Семидеревах завжди дислокувалася армійська частина. Село зовсім близько від траси Володимир-Волинський – Ковель. Транспорт тут рухається майже цілодобово, але саме у військових, які мешкають у Степанівці, виникла серйозна проблема з довозом дітей до навчальних закладів. Справа в тому, що Степанівка входить до складу Володимира-Волинського. Програма «Шкільний автобус», розрахована на сільських учнів, тут не діє. Діти військовиків відвідують навчальні заклади міста. У 10-ти сім’ях, що проживають і несуть службу у Степанівці, виховується 19 дітей. З них 13 відвідують ЗОШ №2 і №3, 5 – ДНЗ №2 і №8, і Максим Головач є студентом агротехнічного коледжу. В той час, як, за словами командира частини майора Євгенія Золочевського, приміщення для військових виходять з епохи 30-х років минулого століття, оскільки тут проводиться сучасний ремонт, діти армійців перебувають майже у дореволюційній ситуації, коли відстані долають на «перекладних». «Перекладними» для школярів, а також дорослих стають власні авто гуманних водіїв. Щодо маршрутних таксі, особливо іногородніх, то це дуже велика проблема.
-Найбільше допікає те, що водії не зважають на дітей. А про дітей потрібно дбати в першу чергу, - впевнена Олена Шишко, мама двох школярів.
-У більшості випадків водії маршруток мотивують тим, що у Степанівці фактично немає зупинки. Вона є, але не облаштована належним чином, - каже Дмитро Дарін. – Біля зупинки багато ям, а це негативно позначається на транспорті. Водії дозволяють собі цинічне ставлення не тільки до дітей, а й до учасників АТО. Складається враження, що ми всі – і діти, й дорослі – водіям чимось зобов’язані. Лише 30% із них не байдужі до наших дітей. Звичайно, дітей супроводжують дорослі.
Рух автобуса від військової частини до НВК «ЗОШ №3-ліцей» займає 10 хвилин, а до ЗОШ №2 – 15 хвилин. Щоб встигнути на уроки, які в першу зміну розпочинаються о 8-й годині, школярі мають виїжджати о 07.30, а у другу зміну – об 11.30 і повертатися о 17.30. Можна уявити, який це неспокій для батьків у зимову пору.
-Серйозна проблема з дітьми, які відвідують дитячі садочки, - каже Лідія Головач. – Батьки змушені їздити двічі на день, щоб відвезти дітей у садок і забрати назад. Скільки це нервів коштує, поки зупиниться гуманний водій.
-Діти часто запізнюються на заняття, - приєднується до розмови Наталія Сачук. – Особливо тяжко добиратися перед вихідними. Відомі випадки, коли студентів, які навчаються у Нововолинську, змушували у Володимирі пересідати на інший автобус.
-Таке враження, що насправді нікого з водіїв не цікавлять гроші. Люди ж готові платити за проїзд, а водії не хочуть зупинятися, - продовжує Дмитро Дарін. – За моїми підрахунками, за день зі Степанівки до міста і назад їздить 50 людей.
Оскільки батьки степанівських школярів в основному військовослужбовці, командування частини А2099 неодноразово підтримувало їх. На адресу різних інстанцій, у тому числі й управління освіти, надсилали численні звернення. Та ситуація від цього не покращилася. Без упереджень, по-людськи зауважу, що у нелегкий час, коли армія заслуговує на особливу повагу і підтримку суспільства, таке ставлення до дітей військовиків з боку посадовців та транспортників є обурливим. Не віриться, що проблему неможливо розв’язати. Варто тільки захотіти.
Коментуючи ситуацію, начальник управління освіти міськвиконкому В’ячеслав Петрук зокрема сказав:
- АТП виставило рахунок – 340 гривень за день, що в загальному плані складає 50 тисяч на місяць. Шукаємо інші варіанти, вивчаємо досвід колег з інших районів та областей.
Антоніна Булавіна, с. Степанівка, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі