Червоному Хресту України – 100 років

Яка вона, організація, що робить кращим життя людей?
Червоний Хрест в Україні був створений 18 квітня 1918р. під час І Світової війни за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка надавала благодійну медичну допомогу киянам. Нині це неприбуткова всеукраїнська добровільна громадська гуманітарна організація, діяльність якої ґрунтується на Женевських конвенціях про захист жертв війни від 12.08.1949р., ратифікованих Україною в 1954р., а також Додаткових протоколах до них.
У діяльності організації – допомога при надзвичайних ситуаціях та стихійних лихах; реалізація гуманітарних програм, основними з яких є медико-соціальна допомога, профілактика СНІДу та туберкульозу, міжнародна Чорнобильська програма, донорський рух; з’ясування долі членів роз’єднаних родин, розшук документів; протидія торгівлі людьми; виховування ідеалів гуманізму і толерантності в суспільстві через популяризацію гуманітарних цінностей, основ Міжнародного гуманітарного права, впровадження кампаній з боротьби з дискримінацією уразливих верств населення та ін.
Дієвою та потужною є Волинська обласна організація Червоного Хреста. За словами її голови, заслуженого працівника охорони здоров’я України Валентини Пришко, у 2013р. Червоний Хрест Волині переформатував принципи своєї діяльності. У зв’язку з політичними подіями в країні обласною організацією був створений загін швидкого реагування.
Нині на Волині працює 186 волонтерів, що мають посвідчення Червоного Хреста. Поряд з іншими видами діяльності вони навчають населення, як надавати громадянам першу долікарську допомогу. Вже 8 тисяч осіб, які пройшли таке навчання, отримали сертифікати міжнародного зразка.
Важливим є й те, що Волинське товариство Червоного Хреста налагодило співпрацю з Червоним Хрестом німецького міста Бад-Нойєнар-Арвайлер. Закордонні партнери надають гуманітарну допомогу лікарням та навчальним закладам Волині устаткуванням, а населенню – одягом. Також завдяки цій співпраці 75 дітей з сімей чорнобильців з Маневицького та Любешівського районів мали змогу безкоштовно оздоровитися у Німеччині.
Діє організація товариства Червоного Хреста і на території Володимира та району. Продовжуючи традиції попередників, останні два місяці її очолює Лариса Подворнюк. У тісній співпраці з Володимир-Волинським ТМО та за сприяння головного лікаря Олександра Клачука, його заступника Катерини Чубок та головної медсестри Світлани Гончарук-Петрук Лариса Миколаївна організувала через фельдшерів сільських ФАПів розповсюдження серед населення запроваджених цього року благодійних квитків Червоного Хреста «Я роблю світ кращим», номіналом у 5, 10, 20, 50 та 100 гривень. Таким чином на потреби організації вже зібрано 5 тисяч 930 гривень. Ці кошти передаються в обласну організацію Червоного Хреста на умовах строгої звітності.
Проводиться місцевою організацією велика навчальна та благодійна діяльність. Так нещодавно у Володимир-Волинському педколеджі за участі лікаря-хірурга Сергія Литвина відбувся майстер-клас з надання першої долікарської допомоги. Минулої п’ятниці з допомогою волонтера роздали підопічним стаціонарних відділень Володимир-Волинського міського та районного територіальних центрів домашні паски, зібрані у відповідь на звернення Лариси Подворнюк до жителів Сельця та Житанів. Багато заплановано на найближчу перспективу. У травні проводитимуться флешмоби, вулична акція з вимірювання тиску всім бажаючим та організація лекцій у навчальних закладах про шкоду куріння. У червні до Дня донора проведуть агітаційний захід із закликом здавати кров, необхідну для лікування хворих. Попереду дуже багато роботи.
Щиро вітаємо штатних працівників та волонтерів Червоного Хреста із 100-річним ювілеєм організації, бажаємо здоров’я та натхнення у важкій, але такій потрібній суспільству діяльності.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі