Через зволікання чиновників школярів у Зорі та Лудині відправили на вимушені канікули

Якою ж була радість школярів Зорі та Лудина, коли вони дізналися, що з нового навчального року мають навчатися у теплих класах з новими металопластиковими вікнами. Але програма енергозбереження у цих двох школах перетворилася на програму класичної бюрократичної тяганини. Ще 11 липня Волинська обласна рада виділила 318846 гривень на заміну вікон та дверей у двох школах нашого району – Лудинській та Зорянській. Зокрема першій перепало 168646 гривень, а другій – 150100 гривень. Здавалося б, гроші є і тепер головне – їх швидко освоїти, але… Відділ освіти РДА, який з літа очолює Алла Мельник – однопартієць голови Володимир-Волинської районної ради Андрія Оніщука, зробив усе, щоб максимально затягнути процес. Це не могло відбутися без відома колишнього голови РДА Володимира Савчука. Лише 24 вересня цього року була створена комісія з розгляду цінових пропозицій та визначення підрядника для проведення ремонту у згаданих школах. Її перше засідання відбулося 1 жовтня. Свої пропозиції із заміни вікон подали три спеціалізовані фірми: ТзОВ «3К» (м.Володимир-Волинський), ПП «Нова Аркада» (м.Нововолинськ) та ПП Остапик В.В. (м.Червоноград). Нововолинську фірму відкинули відразу через відсутність на засіданні її представника, пропозиції двох інших розглянули через шість днів. Виграв підприємець з Червонограда. Комісія в останній момент дозволила йому змінити кошторис на дешевший, адже за час проведення таких своєрідних «тендерів» гривня знецінилася і відповідно підрядник змушений робити вікна із дешевших матеріалів. Вони – низької якості, не є теплоізоляційними і навряд чи зможуть добре захистити школи від холоду та вітру.
Якщо на те, що волинські гроші осядуть у кишені підприємця із сусідньої області, а згодом у вигляді податків ще й у бюджеті Львівщини, ще якось можна закрити очі, то як пояснити той факт, що вікна ПП Остапик В.В. почав встановлювати лише зараз? Яким чином можна змотивувати той факт, що з часу виділення грошей обласною радою минуло майже півроку?
1 грудня вікна почали встановлювати у Лудинській школі. Щоб діти не захворіли, їх відправили на тиждень на вимушені канікули і тим самим перервали навчальний процес. Таке ж чекає й на учнів Зорянської школи.
Суть чиновницького недбальства полягає у наступному: якби кошти на заміну вікон та дверей освоїли влітку, то вікна були б якіснішими і діти не пішли б на вимушені канікули. Інший бік медалі: гроші з волинського бюджету, а наповнюємо його ми із власних відрахувань та податків, перекочували до бюджету Львівської області. Тож скажіть, невже волинським чиновникам не вистачило здорового глузду, аби освоїти ці кошти на Волині? Чи потрібні району такі чиновники, які навіть добру справу можуть звести нанівець? Чи знав про затягування із заміною вікон тодішній голова РДА Володимир Савчук? Припускаю, що так. І якось дивно складається ситуація, що разом із заміною вікон у Лудині нові металопластикові вікна з’явилися і на підприємстві ВАТ «Родючість», де він був головою правління…
Оксана Ковтун

Розділ новин: 

Коментарі