Через Устилуг намагалися незаконно провезти 90 тисяч євро

Через Устилуг намагалися незаконно провезти 90 тисяч євро
Через Устилуг намагалися незаконно провезти 90 тисяч євро

Дві родички виїжджали з України через Устилуг в одному авто смугою руху “зелений коридор”. Під час усного опитування заявили, що мають при собі кожна до 10 тис євро, а на обох – 20 тисяч. Проте, як виявилося у ході повного митного огляду їхнього багажу, у транспортному засобі переміщали загалом 90 тисяч євро.
У валізах туристок вживаний одяг та інші особисті речі були пересипані банкнотами Євросоюзу, повідомляють на фейсбук-сторінці ​Волинської митниці.
Станом на дату вчинення порушення за курсом НБУ “надмір” валюти у 70 тисяч євро становить майже 2,8 млн грн. Вони тимчасово вилучені як доказ у справі. Відповідно до ч.1 ст. 471 Митного кодексу України, недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, у сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 відсотків суми, що перевищує дозволену. ​
Через кордон без письмового декларування дозволено переміщати готівкову валюту чи банківські метали, сума яких не перевищує еквіваленту 10 тис євро на особу. Усе, що більше, декларується на “червоному коридорі”. ​
До письмової декларації додаються документи, які підтверджують законність походження валютних цінностей. Бланки Декларації, які заповнює Декларант у такому випадку, затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2019 р. «Про деякі питання транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей» та можуть бути роздруковані та заповненні Декларантом завчасно.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: