«Через оті «завтра» буря звалила дерево, яке пошкодило карусель. А на ній могла бути дитина…»

Мешканець села Хобултова Володимир Федчук, який створив дитячий майданчик, вболіває за стан сільського парку, де є високі старі дерева.
Володимир Іванович Федчук народився 1959 року в селі Хобултова. У рідному селі, в батьківській хаті, живе усе своє життя, працював у колгоспі, нині – пенсіонер. Людина творча, практична, а, головне, добра душею, Володимир Іванович завжди дбав про людей. Оскільки садиба пана Володимира знаходиться навпроти сільського парку, виникла ідея створити для сільських діток ігровий майданчик. За допомогою звернувся до свого друга Петра Кузюка, котрий займається столярством. Робота кипіла швидко. Власними руками конструювали, зварювали каруселі, майстрували гойдалки, дитячу гірку. Того дня, коли відкривався майданчик, зійшлися до парку не тільки діти зі всього села, а й дорослі. Це було справжнє свято. З того часу майданчик у парку став улюбленим місцем не тільки для дітвори, а й для місцевої молоді, бо за імпровізованими столиками можна приємно погомоніти, пограти в доміно, пригоститися під час свята чи з нагоди дня народження. Оскільки селяни віддали перевагу творінню місцевих майстрів, навіть народний депутат Ігор Гузь відмовився від своєї мети зробити у Хобултові дитмайданчик і виділені кошти передав у сусіднє село.
Однак загроза, яка нависла не тільки над майданчиком, а й над цілим парком, і про яку всі забули, нагадала сама про себе. Крони старих високих дерев не тільки затуляли сонячне проміння, а й погрожували звалитися кожної хвилини і нанести непоправну шкоду. Володимир Федчук звернув на це увагу і сільського голови, і депутатів. Обіцяли, що дерева будуть зрізані, але справа тягнулася. Знайшлися і місцеві «захисники» природи, які затято виступали проти зрізання дерев, мотивуючи тим, що, мовляв, зрізати є кому, а насадити нові – нема кому.
Старі люди твердять, що завжди трапляється те, чого боїшся. Передчуття не обдурили досвідченого майстра. Під час бурі, яка розгулялася над селом, одне з дерев впало і розбило карусель. Ось тоді повалене дерево віддали на дрова для школи, а гілля так і залишилося в парку, повільно перетворюючись на сухий хмиз. Карусель так і не відремонтована. Володимир Іванович прихворів. У планах було розширення майданчику, створення нових атракціонів, але поки що майстер не наважується втілювати ці плани у життя. На заваді – ті ж самі старі дерева.
- У парку ще є чимало старих і високих дерев, - каже Володимир Іванович. – Не дай, Бог, знову сильної бурі, і вони можуть впасти на дахи будинків і на голови людей. Коли їх знесуть – невідомо. Основною проблемою є те, що у нас немає спеціалістів. Запрошували спеціалістів з Луцька. Вони щось тут заміряли, записували, але все затихло і віз досі там. Чи не краще зрізати заздалегідь, не чекати біди? Ось в кутку парку росте стара верба, майже під нею - дорога до школи. Дуже високе дерево росте прямо над подвір’ям дитячого садочка. А там же зовсім малі дітки. Дерева будь-якої хвилини можуть звалитися на діток. Чому ми такі безпечні та легковажні? Чому живемо за принципом «Поки грім не вдарить»? Звикли годувати одні одних отими «завтра». «Через ті «завтра» буря звалила дерево і воно пошкодило карусель. А могла на каруселі бути дитина… Тоді б шукали винного, кивали один на одного…Та й взагалі, парк заріс, потрібно проріджувати.
У Хобултові дійсно красивий парк. Весняна буйна зелень створює враження маленького земного раю. Та все ж крізь зарості кущів та високі крони дерев тут мало сонячного проміння. Новим насадженням важко пробиватися до сонця. Та й не всі жителі села з належною повагою ставляться до парку. Місцями пошкоджено огорожу. Але Володимир Іванович і ремонт, і фарбування огорожі знову ж таки бере на себе. Тим більше, що сільська рада обіцяє виділити фарби.
Та це плани на майбутнє… Сьогодні ж гостро стоїть питання про те, чи зможуть хобултівські діти спокійно і безпечно гратися на створеному для них майданчику? Чи не принесуть їм біди ті самі дерева, які нині так величаво похитують віттям над голівками юних мешканців села?
Антоніна Булавіна, с. Хобултова, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі