Через незаконне затримання демобілізованих бійців АТО активісти перекрили митницю в Устилузі

Ввечері 11 лютого активісти перекрили транспортний рух через митницю в м.Устилуг. Даний інцидент трапився через те, що митники ще о 10 годині ранку затримали двох демобілізованих учасників АТО, Сергія Сиротинця та Ігоря Бондарєва, які намагалися перетнути кордон.
Адвоката Миколу Омелянюка з невідомих причин не допускали до хлопців та не пояснювали, чому їх затримали. Через деякий час, коли прибула преса, вияснилось, що проти бійців було відкрито кримінальне провадження, згідно з яким хлопців звинувачують у самовільному залишенні військової частини.
Цікавим виявився той факт, що дане провадження відкрила військова прокуратура Івано-Франківська і суд має відбутися там же.
Батьки затриманих, які перебували на митниці весь день, стверджують, що повідомлення про порушення справи проти їхніх синів чи повістки із суду вони не отримували.
Також на пункт пропуску прибув військовий комісар Руслан Яцій. Він повідомив, що жодних претензій до хлопців не має, адже вони, демобілізувавшись, вчасно і без порушень стали на облік у військкоматі.
Невдовзі на місце події прибув конвой Військової служби правопорядку, аби забрати затриманих із митного пункту та доправити до Івано-Франківська. Проте їм це не вдалося. Рідні та товариші по службі заблокували їхній автомобіль і не допустили до хлопців. Поспілкувавшись із митниками та вияснивши, що хлопці демобілізовані й на даний час уже є цивільними, військові з конвою відмовились їх забирати через відсутність на те у них права.
Прочекавши під дощем до 23 години, активісти, колеги та рідні затриманих почали блокувати рух автомобілів, перекривши дорогу біля в’їзду на митницю. Більшість людей, які стояли у черзі, щоб перетнути кордон, висловили свою підтримку мітингувальникам. Проте працівники митниці, які контролювали периметр з автоматами, почали погрожувати, що перший постріл будуть робити у повітря, а далі стрілятимуть людям по ногах.
Також під час інциденту погрожували адвокату. Невідомі люди зателефонували Миколі Омелянюку і сказали, щоб він «забирався звідси».
Близько 2-ї години ночі Сергія Сиротинця та Ігоря Бондарєва на вимогу адвоката і рідних відпустили. Хлопці підписали зобов’язання в понеділок прибути до Івано-Франківського суду. На даний момент вони уже вдома та знаходяться під домашнім арештом. Такий же запобіжний захід був обраний усім затриманим хлопцям, яких відправляли у Рівненський чи Івано-Франківський суд.
Олексій Біянов, м.Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі