Через недостовірність вказаних у деклараціях даних проводиться повернення нарахованих субсидій

13 червня на щопонеділковій нараді керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА зі звітом про роботу сектору з питань цивільного захисту РДА виступив його керівник Юрій Ліщук. Він зокрема зазначив, що у районі з 2004 року надзвичайних ситуацій не реєструвалося. Щоправда траплялися випадки загоряння торфу, які ліквідовувалися, та виявлення вибухонебезпечних предметів, що знешкоджувалися. У районі працюють спеціалізовані служби цивільного захисту, які виконують свої функції (пожежну, енергетичну, дорожнього забезпечення, захисту тварин і рослин та ін.). Також вони зобов’язані оповіщати населення про надзвичайні ситуації шляхом об’їздів сіл чи у телефонному режимі. Існують проблеми із цивільним захистом населення: захисні споруди, що знаходилися у ряді населених пунктів ще за радянських часів, або приватизовано, або змінено їхнє цільове призначення. Юрій Ліщук наголосив на важливості проведення навчання населення правил поводження під час надзвичайних ситуацій. Навчання організовується сільрадами у державних установах та педагогами у навчальних закладах.
Про хід оздоровчої кампанії у районі за останній тиждень поінформувала начальник відділу освіти, молоді і спорту Оксана Бігун. 419 дітей охоплені відпочинком у місцевих таборах, де належним чином забезпечені умови та харчування. Діти із малозабезпечених сімей відправляються на оздоровлення у спеціалізовані заклади України. 16 червня завершується робота пришкільних таборів, на функціонування яких із районного бюджету було виділено понад 85 тис. грн. Усі вони працювали за цікавими планами роботи, учні, що їх відвідували, задоволені.
На сьогодні бюджет району за перше півріччя уже виконаний на 118 відсотків. Наразі найнижчі показники у Зарічанській та Красноставській сільрадах, зазначила начальник фінансового управління Олена Бондарук.
Сектором культури РДА було оголошено про те, що 14 червня у районній бібліотеці проводитиметься вечір пам’яті оваднівського митця Анатолія Махонюка, 18 червня відбудеться творчий звіт Хотячівського будинку культури, а 19 червня села Амбуків та Залужжя святкуватимуть престольні празники.
Начальник районного управління соціального захисту Наталія Голюк повідомила, що триває верифікація поданих документів на призначення субсидій, яка показує, що велика кількість жителів району безвідповідально поставилася до заповнення заяв та декларацій, подавши недостовірні дані. Також користувачів субсидій попереджали про необхідність негайного інформування органи соціального захисту щодо змін про доходи, у складі сім’ї та ін., але багатьма це ігнорувалося. У результаті велика кількість людей зобов’язана повертати неправильно нараховані субсидії. Поки що розрахунки проводяться без судових розглядів. Також прозвучала інформація, що 116 мешканців району стали новими одержувачами субсидій на тверде паливо.
Голова РДА Наталія Василець у ході наради зробила декілька розпоряджень, зокрема про активізацію роботи сільрад стосовно участі у проектах Фонду регіонального розвитку.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі