Через борг населення шість мільйонів гаряча вода подаватися не буде

Як розповів директор підприємства теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» Сергій Коба, в січні цього року держава розрахувалася повністю з підприємством за надані субсидії в минулому 2017 році. Наразі ж розрахунки з ТКЕ проводяться вчасно. Зокрема якщо в 2017-му борг держави становив близько 12млн.грн., то на сьогодні ця сума скоротилася до 3млн. За словами керівника, тепер гроші за субсидії надходять вчасно щомісяця. Але їх доводиться одразу витрачати на сплату за спожиту електроенергію, газ та водопостачання. Окрім того, держава боргує підприємству різницю в тарифах за попередні роки (з 2008 року). Невідшкодована сума такої заборгованості становить 4,1млн.грн. Ці кошти могли б бути додатковим фінансовим ресурсом для підприємства.
Також Сергій Анатолійович розповів про ремонтний період на підприємстві.
-Опалювальний сезон 10 квітня ми завершили добре, – розповідає пан Сергій. – У нас не було ніяких серйозних поломок. Відбувався лише поточний ремонт, який робили дуже швидко. Скарг на роботу підприємства було приблизно на 25% менше, ніж у попередні роки.
Зараз тривають заплановані роботи в котельнях. Також заплановано на літній період заміну ряду ділянок теплотрас в місті. Окрім цього, мають під’єднати будинки, що обслуговувалися підвальною котельнею на вул. Ковельській 103, до котельні на вул. Старицького. Як запевняє керівник підприємства, котельня достатньо потужна, щоб обігріти й ці будинки.
Загалом ремонтний період триватиме до середини вересня. До цього часу згідно з графіком будуть відремонтовані всі котельні та проведено гідровипробування всіх теплотрас міста.
На запитання, чи буде подаватися влітку гаряча вода для населення, Сергій Анатолійович відповів, що на даний момент такої можливості в підприємства немає, бо подача гарячої води влітку є збитковою послугою для підприємства. Так протягом минулорічного міжопалювального періоду збитки підприємства від постачання гарячої води становили 1,5млн.грн. Окрім того, станом на 1 квітня населення боргує підприємству більше 6млн.грн. Ці гроші потрібні, аби заплатити за енергоносії для підігріву води. А поки люди не заплатять за вже надані послуги, підприємство не зможе подавати гарячу воду. Як розповів пан Сергій, у тих, хто заборгував підприємству, завжди є можливість провести реструктуризацію боргу і розділити на певний період всю суму для сплати. Проте багато людей цього не роблять. За словами директора, регулярно сплачують за послуги пенсіонери і люди середнього достатку. А ті, хто має кошти, стали найбільшими боржниками.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі