Бюджетні ініціативи Кабміну можуть привести до збільшення безробіття у Володимирі-Волинському

Новий Кабмін під керівництвом прем’єра-«камікадзе» Арсенія Яценюка замість боротьби з корумпованою олігархічною згубною моделлю економіки України планує скоротити дефіцит бюджету за рахунок простих українців. Такі висновки випливають з опублікованих у ЗМІ планів Міністерства фінансів на 2015р. Очевидним є те, що «найкращий прем’єр-міністр» та його команда вирішили перекласти весь тягар економічної кризи та своєї бездіяльності на плечі звичайних українців. Суть реформ від Арсенія Яценюка – це скорочення фінансування освіти, медицини, замороження пенсій і зарплат, звільнення бюджетників, скасування компенсації військовослужбовцям за придбане житло, зменшення розмірів допомоги на випадок безробіття.
Зокрема пропонується зменшити фінансування медицини і освіти, скасувати норму про безкоштовну освіту і медицину. На думку урядовців, потрібно ввести платне харчування для пацієнтів лікарень та відмінити безкоштовне – для учнів молодших класів. Також серед пропозицій «реформаторського» Мінфіну – скасувати стипендії для студентів з вересня 2015р., підняти навантаження на вчителів, скоротити працівників бюджетної сфери. У приступі турботи про український народ уряд Арсенія Яценюка не забув і про відміну пенсій при втраті годувальника та збільшення стажу для виходу на пенсію. Пенсійні виплати наступного року планується взагалі заморозити і не збільшувати! І це при величезній інфляції та зростанні цін на комунальні послуги! Але, очевидно, уряд «камікадзе» не турбує, як виживатимуть українці. Більше його хвилює, чи добре почуватимуться олігархи. Ще один неприємний сюрприз стосується безробітних. Їм хочуть скоротити виплати у випадку втрати роботи. Також горе-урядовці, вишукуючи можливості задля того, щоб не зачепити інтересів олігархів, хочуть скоротити кількість бійців Нацгвардії з 60 до 40 тисяч та відмовитися від компенсації підприємствам видатків для збереження за мобілізованими робочих місць. І це в умовах російської агресії!
У масштабах Володимира-Волинського це призведе до тотального росту безробіття. Думаю, що з наступного року збільшаться черги не тільки у центрі зайнятості, але й на митниці, оскільки прикордонна торгівля буде єдиним шансом хоч якось вижити та прогодувати родину для сотень володимир-волинців.
У зв’язку з відміною стипендій, їх не отримуватимуть студенти ВПУ, агротехнічного та педагогічного коледжів. Учителі за ту ж саму і так мізерну заробітну плату працюватимуть ще з більшим навантаженням, а щоб отримати це навантаження, частину з них взагалі скоротять.
Найбільше обурює те, що сотні володимир-волинців на сході боронять країну, а урядовці про них взагалі не турбуватимуться. Як виживатимуть їхні родини, коли не буде компенсації підприємствам видатків для збереження за мобілізованими робочих місць?
Уряд Арсенія Яценюка замість реформ і системних змін, за які проливали і проливають кров українці, працює на благо олігархів.
Чому уряд не шукає гроші в офшорах? Адже тільки за 9 місяців цього року туди вивели близько 6,5 мільярдів доларів! Чому влада проігнорувала свободівські законодавчі ініціативи про повернення капіталів з-за кордону, про ліквідацію монополій в економіці, про введення воєнного податку з олігархів? Чому Арсеній Яценюк не бореться за введення податку з розкоші, за прогресивну шкалу оподаткування? Де обіцяне революційне зменшення податкового навантаження на бізнес? Якщо Кабмін оголосив війну корупції, то покажіть мені хоча б одного відомого корупціонера за ґратами? Чому ніхто не каже про вкрадені стратегічні підприємства, про тендери, де відмиваються мільярди? За часи прем’єрства Яценюка не було проведено жодної реформи. І ніякого бажання ліквідовувати засилля олігархів та встановлювати соціальну справедливість в країні у глави Кабміну, схоже, немає. Якщо лідер «Народного фронту» буде й надалі втілювати курс із викачування грошей з простих українців і працюватиме на благо олігархів, то країну і наш Володимир-Волинський чекає економічний і соціальний крах уже наступного року.
Сергій Коба, депутат Володимир-Волинської міської ради

Розділ новин: 

Коментарі