Бюджет Володимира за перший квартал перевиконано, а з харчуванням дітей у школах є проблеми

20 квітня на засіданні виконавчого комітету Володимир-Волинської міськради основними питаннями розгляду були підсумки виконання міського бюджету за І квартал та організація харчування дітей у школах. Загалом на порядок денний виносилося 29 питань.

Кошторис міста
Зі звітом з першого питання виступила начальник управління фінансів Тетяна Шибирин, яка повідомила хороші новини. Так план надходжень до загального фонду міського бюджету виконано на 107% (при плані майже 103млн. надійшло близько 110млн.). За власними доходами план виконано на 129,2% (заплановано 24,8млн., а надійшло 32млн.). Завдяки перевиконанню міський бюджет отримає додаткових 7,2млн. гривень. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 8% (за рахунок єдиного податку – 900 тисяч, акцизного податку – майже 800 тисяч, росту надходження від ПДФО – 700 тисяч, податків на майно – 300 тисяч). Також за звітний період надійшло 484тис.грн. плати за розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитному рахунку.
Тетяна Шибирин повідомила, що, відповідно до змін у законодавстві, до міського бюджету з лютого надходять відрахування акцизного податку з виробленого в Україні пального та із ввезеного на митну територію пального в розмірі 13,44% (1,4млн.грн.). А загалом за звітний період акцизного податку з пального до міського бюджету надійшло майже 3млн.грн. Вплинуло на ріст виконання бюджету і врахування у 2017р. коефіцієнта індексації нормативно-грошової оцінки земель у розмірі 1,06%. Реверсну дотацію до державного бюджету за І квартал перераховано в розмірі 680тис.грн.
Разом з тим не обійшлося без боргів. За даними ОДПІ, заборгованість із платежів до загального фонду міського бюджету на 1 квітня становить майже 3,5млн.грн. Найбільші боржники: Володимир-Волинський КЕВ – 1,8млн.грн. по земельному податку, управління водопровідно-каналізаційного господарства – 587 тисяч податку на прибуток.
Не профінансовані на кінець кварталу фактичні видатки загального фонду в сумі понад 45млн.грн. через відсутність коштів державних субвенцій. Зокрема не відшкодовано субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 40,7 мільйона та пільг населенню на житлово-комунальні послуги – 4,3млн.грн.

У школах працювала комісія
З метою вивчення питання організації харчування дітей, у навчальних закладах працювала спеціально створена комісія. З підсумками її роботи ознайомила присутніх начальник управління економіки Оксана Субицька. Загалом цього року харчуванням у школах міста охоплено 1983 учні (48,6% від загальної кількості). Гаряче харчування отримує 1 859 дітей 1-4 класів, 169 дітей-пільговиків та діти учасників АТО. Для учнів початкової школи вартість обіду складає 5грн., для дітей пільгових категорій – 8. Щодо інших міст Волині, то у Ковелі вартість харчування учнів 1-4 класів становить 3грн., для дітей пільгових категорій – 5. У Нововолинську учні початкової школи обідають за 6грн., а пільговики – за 9. А в Луцьку школярів 1-4 класів не годують, проте вартість обіду для дітей пільгових категорій становить 17 гривень.
Послугу харчування у школах забезпечує 5 суб’єктів господарювання.
-Хочу звернути увагу, що не всі страви, зазначені в укладених договорах, за результатами проведених закупівель передбачені в меню. Зокрема у ЗОШ №1 із 53-х заявлених у перспективне меню включено 17 страв. У ЗОШ №2 із 60 заявлених страв включено 23, а в НВК №3 із 42 включено лише 20 страв. У гімназії із 42 включено 23 страви і в ЗОШ №5 із заявлених 30-ти страв включено 23 страви. Тому директори шкіл при затвердженні перспективного і щоденного меню повинні контролювати наявність заявлених страв при проведенні закупівель та при формуванні раціону, – зазначила Оксана Субицька.
Також комісія проводила бактеріологічну перевірку, яка показала, що всі відібрані проби відповідають гігієнічним вимогам.
Згідно з процедурою проведення електронних закупівель, вартість харчування дітей протягом року не повинна змінюватися. Комісія підтвердила, що суб’єкти господарювання цю норму витримують.
Не все гаразд з облаштуванням шкільних їдалень. Так в їдальні ЗОШ №1 відсутні рукомийники перед входом, у 3-й школі підлога потерта і зношена, місцями відсутня плитка, на кухні мийка для посуду з побитою емаллю. У ЗОШ №5 у неналежному стані побутова електрична плитка та рукомийник для персоналу. Все це устаткування підлягає заміні.
Решта питань, що розглядалися на виконкомі, стосуються сфери соціального захисту населення та майна комунальної власності. Всі проекти рішень, що виносилися на розгляд, члени виконкому підтримали.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі