БУТИ ЧИ НЕ БУТИ БІО-ТЕЦ У НОВОВОЛИНСЬКУ?

Про це 31-го травня йшлося у залі засідань міськвиконкому, де відбулася презентація інвестпроекту з будівництва Біо-ТЕЦ, потужністю 3,5 МВт. Реалізація проекту передбачає встановлення генеруючої установки на базі існуючої газової котельні 15-го мікрорайону, сировиною для якої буде тріска біоенергетичної верби та відходи лісопереробної галузі. На випадок непередбачуваної ситуації на котельні залишається один із газових котлів. Загальна вартість проекту – 8,9 мільйона євро, термін реалізації – 1-1,5 року, окупність затрат – 5-6 років. Презентували його директор з розвитку компанії «ЕКО-Оптіма» Тарас Федак (Львів), керуючий партнер ТОВ «Салікс Енерджі» Костянтин Богатов (Київ), директор групи проектів у східній Європі компанії «Тенза» (Чехія) Ян Горняк та інженер проекту ТОВ «Енергоінвест» Мирон Терех.
За словами Костянтина Богатова, реалізація задуму дасть місту можливість отримати альтернативне і дешевше джерело енергії, здатне забезпечити цілорічну подачу гарячої води та зниження тарифів на тепло-електроенергію, додаткові робочі місця і податкові платежі до бюджету. Прибуток від різниці тарифів можна буде також використати і на модернізацію мереж. Тому, на думку доповідача, всі ці фактори повинні стимулювати владу виділяти кошти і розвивати біопаливну галузь (за інформацією гостей, перемовини про реалізацію таких же проектів ведуться з керівництвом Червонограда та Луцька). У свою чергу, Ян Горняк поінформував присутніх про те, що подібні Біо-ТЕЦ уже працюють у деяких містах Чехії, а також про те, що основні питання забезпечення будівництва потрібними ресурсами фактично вирішує фірма «Салікс Енерджі».
-Перехід на альтернативні джерела – тема позавчорашнього дня, і рано чи пізно ми мусимо переходити на новий рівень. Звичайно, ще треба зважити всі «за» і «проти», ретельно розібратися у доцільності впровадження такого проекту, але те, що при існуючих цінах на газ біопаливо забезпечує практично дворазове зменшення вартості теплової енергії, залишається безкомпромісним фактом. Для практичного втілення проекту в життя потрібен час, і всі аспекти його реалізації будуть досконало вивчатися, але виглядає він досить привабливо, - зауважив міський голова Віктор Сапожніков.
Що ж, хочеться надіятися, що долю цього проекту не спіткає доля кількох попередніх, які останніми роками вже не раз презентувалися у Нововолинську.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі