Будівництво елеватора планують завершити восени

Четвертого травня голова Волинської ОДА побував на насіннєвому заводі ТзОВ «П’ятидні». Нове підприємство, збудоване за європейськими стандартами, було відкрите в травні минулого року. За годину воно випускає 10 тонн насіння, за рік потужність сягає 50 тисяч тонн. Завод, загальна вартість якого становить 92млн.грн., забезпечує високоякісним насіннєвим матеріалом не тільки нашу область, а й весь західний регіон України.
А в лютому цього року розпочали будівництво ще одного великого об’єкта – елеватора. Керівник ТзОВ «П’ятидні», депутат облради Валерій Діброва розповів, що потужність елеватора – 65 тисяч тонн одноразового зберігання зернових і олійних культур. Це буде велике підприємство, що здійснюватиме прийом зерна двох видів обсягом до 4-ох тисяч тонн на добу, його зважування на ваговому комплексі, лабораторні дослідження у власній лабораторії на предмет кількісних та якісних параметрів, вмісту ГМО та шкідливих речовин. Ще одна складова – сушильний комплекс із двох потужних сушарок, кожна з яких пропускатиме за добу по півтори тисячі тонн насіннєвого матеріалу (кукурудзи). Для тривалого зберігання зерна передбачається 10 ємностей по 5,5 тисяч тонн кожна, підлоговий склад на 6 тисяч тонн. Також на елеваторі працюватиме пункт відвантаження продукції на автомобілі, потужністю 100 тонн на годину, та подальше завантаження на залізничний транспорт зі швидкістю до двох вагонів за годину.
Кошторисна вартість проекту – близько 175 млн. гривень, потужність відвантаження – 25 вагонів за добу. Валерій Діброва також зазначив, що на даний час уже придбали свій тепловоз і підписали контракт з Крюківським вагонобудівним заводом на закупівлю 54 вагонів-зерновозів. На це піде близько 92млн. гривень.
-Ми вирішили питання газопроводу і електрики, лишилося питання дороги. Для зручності транспортування зернових на елеватор господарство власним коштом планує збудувати від Володимир-Волинської об’їзної дороги кілометр бетонного покриття, що дасть можливість розвантажити міські шляхи від проїзду великовагового транспорту, - повідомив Валерій Григорович.
Будівництво елеватора та під’їзної дороги планують завершити восени цього року. Завдяки реалізації цього проекту буде створено близько 80 нових робочих місць.
Губернатор всьому побаченому дав дуже високу оцінку, назвав це будівництвом на перспективу, на десятиліття вперед.
Міла Сергєєва, Устилузька ОМТГ

Розділ новин: 

Коментарі