Благодійні внески у навчальних закладах тепер під забороною

17 вересня у гімназії ім.О.Цинкаловського проходили батьківські збори. Усе почалося із загальних зборів, де, окрім педагогів і батьків, був присутній начальник управління освіти Дмитро Здіховський та міський голова Петро Саганюк. Спочатку виступили завуч із виховної роботи та шкільний психолог, які поінформували про підходи у вихованні дітей. А члени батьківського комітету були одностайними у думці, що в гімназії учням навчатися комфортно. Хоча дехто вважає, що тут не вистачає роздягалень.
Про успіхи гімназії ім.О.Цинкаловського розповів її директор Олександр Романюк. Виявляється, навчальний заклад тісно співпрацює з німецьким містом-партнером Цвікау. 2 листопада 10 наших учнів поїдуть у Німеччину, де вдосконалять навички з іноземної мови. Допомагають партнери і зі шкільними підручниками. Також в гімназії скоро з’являться журналісти-початківці: тут функціонуватиме інформаційний центр. Між іншим, не виключено, що він готуватиме ролики для місцевого телебачення. Директор подякував міському голові за підтримку, завдяки якій за одне десятиліття гімназія значно піднялася у рейтингу.
Перед батьками і вчителями виступив і міський голова. У промові Петро Саганюк зазначив, що із держбюджету цього року на гімназію виділили мізерних 7 тисяч гривень. А ось місцева влада на один тільки друк підручників дала 250 тисяч. Чинний міський голова пообіцяв, що на ремонт їдальні виділять ще мільйон. «Але це буде аж наступного року», – додав Петро Саганюк. Між іншим, 25 жовтня – вибори у місцеві органи влади.
Батьки мали змогу поставити меру запитання. Зокрема прозвучала пропозиція щодо ремонту вулиці поблизу гімназії. Міський голова запевнив, що доручить архітекторам ознайомитися із проблемою. Незадовільним батьки вважають стан спортивного майданчика. Петро Саганюк пообіцяв розібратися і в цьому. На запитання, чи потрібно батькам здавати гроші на потреби гімназії, міський голова відповів, що внески є благодійними, тобто добровільними. Близько шести сотень учнів зараз відвідують навчальний заклад. Квадратних метрів приміщення не вистачає для такої кількості дітей, та директор Олександр Романюк сподівається, що це питання часу і невдовзі гімназія розшириться.
Після загальних зборів батьки розійшлися по класах. Вдалося дізнатися, що, незважаючи на слова міського голови, гроші батьки здають частенько, а думку кожного не питають. Голова батьківського комітету Наталія Митошоп розповіла, на що йдуть ці кошти. Виявляється, фонд функціонує не тільки для того, щоб вітати іменинників чи дівчаток на 8 Березня. За словами голови комітету, гроші збирають навіть на ручки для школярів. А директор додав, що телевізор і ноутбук є ледь чи не в кожному класі. Запитую, чи із задоволенням батьки здають гроші. Відповіді різні. Директор каже, що до 30% батьків цього не роблять, адже це добровільно. Наталія Митошоп переконує, що здають гроші всі, адже хто проти вдосконалення умов навчального процесу своєї дитини? Думки батьків щодо цього різняться. Дехто не надає великого значення, що у школі періодично збирають гроші, іншим ця ситуація зовсім не подобається. Такі батьки кажуть, що відчувають моральний тиск з боку комітету. Не воліючи мати проблеми, часто просто здають гроші. Але у такому разі внески важко назвати саме благодійними.
Та тепер, схоже, немає причин для будь-якого занепокоєння. Офіційним розпорядженням за номером 266 від 21 вересня 2015 року міський голова Володимира-Волинського заборонив збір благодійних батьківських внесків на потреби і функціонування загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі