Біля Поничева розпочнуть боротьбу з незаконним піщаним кар’єром

Навколо піщаного кар’єру, який знаходиться біля села Поничів Зимнівської громади, виник неочікуваний скандал.
Місцеві журналісти звернули увагу на кар’єр, де, крім того, що видобувають пісок, ще й звозять сміття власники навколишніх домогосподарств. Після перших публікацій кар’єром зацікавилася держекоінспекція, яка вже оцінила завдані збитки на суму 7534379 гривень.
Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик розповів у коментарі для журналіста «БУГу», що цей піщаний кар’єр існує вже давно, ще до створення громади. Видобувають пісок та вивозять сміття в основному місцеві мешканці. З ними намагаються вести боротьбу. Під час рейдів складають протоколи на адміністративну комісію. Як зазначив очільник ОТГ, протягом минулого року було складено 5 таких протоколів. А сума штрафу – від 340 гривень. «Останнім часом там процес незаконного видобутку піску різко активізувався. Мабуть, це пов’язано з подорожчанням піску. Ми часто виїжджаємо туди та складаємо протоколи. Однак не можемо поставити там людину, яка постійно буде охороняти кар’єр. Ми пробували кар’єр узаконити, але провели аналіз покладів цього піску, і вони виявилися досить незначними, тому економічно необґрунтовано було б його реєструвати», - каже голова громади.
В’ячеслав Католик розповів, що через збільшення кількості випадків як крадіжок піску, так і викидання сміття вирішили провести рекультивацію, тобто перекопати всі можливі під’їзні шляхи до кар’єру. Єдиним виходом, який, на думку голови, допоможе зменшити кількість таких випадків, є збільшити санкції проти порушників (штрафи).
Наталія Ткачук, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі