Безпечні сходи для вірян і туристів

Координаційна рада з питань розвитку туризму при Володимир-Волинській міській раді дала мені, як голові депутатської комісії з питань освіти та культури, туризму, молоді і спорту, комунікацій та міжнародного співробітництва, доручення: вивчити можливість встановлення поручнів на сходах у підземну церкву собору Різдва Христового. Вони необхідні з міркувань безпеки, адже у складі туристичних екскурсій часто є діти та люди літнього віку.
Разом з Володимиром Пикалюком, директором заповідника «Стародавній Володимир», ми звернулися до протоієрея Миколи Удуда, настоятеля собору Різдва Христового, та голови парафіяльної ради Юрія Динька. Ми просили долучитись до розвитку історичного туризму у нашому місті, коштом релігійної громади виготовити зручні металеві поручні, які б органічно вписались в архітектуру підземелля. Сподіваємося, вже найближчим часом кожен небайдужий до історико-архітектурної спадщини нашого міста зможе спуститись у підземну церкву, помолитись Богу, вшанувати пам’ять колись похованих там монахів, переконатись у геніальності будівничих попередніх століть.
Від імені колег-депутатів висловлюю намір відвідати з екскурсією підземелля і надати посильну індивідуальну пожертву на облаштування сходів. Кожен з нас якнайширше інформуватиме громадськість про збір коштів на подальше розчищення підземель собору, проведення там археологічних досліджень.
Світлана Федонюк, депутат Володимир-Волинської міської ради

Розділ новин: 

Коментарі