Беручи приклад з батьків, які подарували родинне тепло вісьмом чужим дітям, Лілія Матвіюк стала мамою для маленької Софійки

День усиновлення, який відзначається 30 вересня, – порівняно молоде свято. В Україні його почали відзначати з 2009 року. Мета свята полягає у підтримці та розвитку національного усиновлення, адже залишається ще безліч дітей, які потребують родинного тепла і турботи. Пам’ятаєте, Господь сказав: «Приймаючий того, кого Я пошлю, Мене приймає» (Євангеліє від Іоанна 3:20). Станом на 30.06.2016р. на обліку з усиновлення служб у справах дітей в Україні перебуває 17609 дітей, з них 663 – на Волині, влаштовані в сімейні форми виховання відповідно 11533 і 261 дитина. Разом з тим у 2012 році було усиновлено 3 218 дітей, у 2013 – 3732, у 2014 – 4079, у 2015 – 3212 (дані наведено без урахування тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу). На перше вересня нинішнього року в Україні було усиновлено 731 дитину українцями та 188 – іноземцями. Ще 1825 українських сімей і 59 іноземних стоять у черзі на всиновлення. За інформацією служб у справах дітей Володимира-Волинського та району у місті було усиновлено трьох дітей українськими сім’ями та одну дитину – іноземцями. Усі діти виховувалися у Володимир-Волинському інтернаті. В районі було усиновлено 12 дітей, причому дві сім’ї всиновили по двоє дітей.
У Нововолинську за останніх десять років нових батьків знайшли 20 сиріт та напівсиріт. Усі вони разом із названими батьками мешкають у місті. Одну дитину було усиновлено вже цього року. В місті гірників проживають Олена та Василь Матвіюки, про яких ми вже неодноразово писали. Ці люди стали названими батьками для восьми сиріт та напівсиріт. А дев’ять місяців тому Олена та Василь стали бабусею і дідусем для ще однієї внучки – Вікторії, яку подарував їм прийомний син Вадим. Розповідь про цього хлопця, котрий п’ять років прожив у тісній дерев’яній бочці, куди нещасну дитину помістила рідна мати, ви теж знайдете на сторінках нашої газети. Ще одну дівчинку - Софійку, якій зараз уже 7 років, удочерила старша дочка Матвіюків Лілія. Дівчинка разом зі своєю старшою сестричкою Ангеліною потрапила в сім’ю Матвіюків після трагічного випадку кілька років тому. Їй тоді було лише сім місяців. Проживали вони у квартирі з мамою та бабусею, які полюбляли оковиту. Якось перед Новим роком, коли мати та бабуся після «святкування» міцно спали, Ангеліна увімкнула електричну гірлянду на ялинці – і деревце несподівано спалахнуло. Далі вогонь перекинувся на штори… Не розгубившись, восьмирічна дитина схопила на руки свою маленьку сестричку, яка спала в колисці, винесла в коридор, передала на руки сусідам, а сама кинулася будити маму та бабусю. Квартира згоріла дотла, а дівчаток забрали до себе Матвіюки. Софійка дуже хворіла, і Олена майже півроку пролежала з нею в лікарні. Оскільки вдочерити дитину жінці не дозволяв вік, мамою для неї стала старша донька Олени та Василя Ліля. Нещодавно вона вийшла заміж, і тепер разом із чоловіком Віталієм та Софійкою вони проживають в Америці.
Валентина Савчук, м.Володимир- Волинський – м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі