Березовичівські депутати не дали згоди на створення ОТГ з центром у Війниці

Депутати Березовичівської сільської ради не підтримали рішення про об’єднання в одну ОТГ з центром у Війниці Локачинського району і тим самим проігнорували думку громадських слухань, на яких мешканці зазначеної сільської ради більшістю голосів підтримали створення ОТГ з центром у Війниці.
Нагадаємо, що сесії передували громадські слухання, які відбулися 11 лютого 2018 року. На них обговорювали три варіанти: приєднання до Зимнівської чи Оваднівської ОТГ або ж створення нової ОТГ з центром у Війниці. Саме останній варіант і набрав найбільше голосів на громадських слуханнях. Із 126 присутніх за приєднання до Овадного проголосувало 15 осіб, за Зимне – 16, а за Війницю – 87. Загалом на території Березовичівської сільради проживає близько 1300 жителів.
На позачерговій сесій депутати мали або підтримати ідею об’єднання з Війницею, або ні. На сесію прибули голова Володимир-Волинської райради Роман Гук, головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук і його заступник Катерина Чубок.
Березовичівський сільський голова Юрій Ковальчук зауважив, що громадські слухання носять рекомендаційний характер і що на них люди керувалися не так цифрами, як територіальною приналежністю. А також розповів, що у травні 2017 року Березовичі просили Війницю створити ОТГ, але відповіді не отримали. Якщо ж Березовичі самі ні до кого не приєднаються, то, згідно з перспективним планом, їх приєднають до Зимнівської ОТГ, до якої вони не надто хочуть.
Головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук зазначив: років три тому мав думку, що у районі буде ОТГ з центром у Березовичах. Крім цього, левова частка жителів Березовичівської сільської ради отримує стаціонарне лікування і лікування вузькопрофільних спеціалістів у районній лікарні. Головний лікар висловив побажання, аби так було й надалі, бо якщо сільська рада піде в інший район, то не відомо, як буде з наданням медичних послуг.
Катерина Чубок окреслила перспективу: якщо Березовичі підуть в інший район, то не виключено, що амбулаторію, яка функціонує на території сільської ради і обслуговує 3600 жителів, перенесуть в Хобултову. Свою думку пояснила тим, що матеріально-технічна база не є власністю Березовичівської сільради, а спільною власністю м. Устилуга і сіл району.
-Ми не маємо в районі стільки амбулаторій, щоб їх передаровувати в інші райони, - зазначила Катерина Чубок.
Це дуже не сподобалося присутнім на сесії мешканцям села, які закликали не погрожувати їм. Виникла жвава дискусія, яка згодом переросла й у взаємні звинувачення. Юрій Ковальчук звинувачував депутатів, а ті його в недостатній організації громадських слухань, на яких були присутні 10% жителів сільради.
Голова райради Роман Гук запевнив, що ніхто жителів села не залишить без медичної допомоги і не закриватиме шкіл (а лунали й такі думки).
-Це об’єднання, яке вибрали ваші люди на громадському обговоренні, найгірше з усіх варіантів, які були можливі. Поясню чому. На громадських обговореннях я чув, що до Війниці вам близько і, як дехто казав, можна й велосипедом заїхати. Час та досвід показують, що треба рахувати гроші, бо ніхто їх давати не буде: що заробите, те і будете мати. Наприклад, зараз місто виставляє нам рахунки за відвідування сільськими дітьми міських шкіл. Я вважаю, що це ненормально, бо сільські діти нічим не гірші за міських. І отут вам потрібно зважати на власну спроможність, - зауважив Роман Гук.
Роману Гуку відразу ж закинули, що він змінив свою думку, бо на громадських зборах говорив одне, а зараз інше.
Перед присутніми виступили ще депутат райради Валерій Шпур, який за те, щоб Березовичі залишилися у Володимир-Волинському районі, та сільські депутати Іванна Семенюк і Анатолій Динько. Останні попросили ще часу на роздуми та обговорення, куди приєднатися.
Питання про добровільне об’єднання з Війницею поставили на голосування. Голоси розділилися навпіл: 5 – за, 5 – утрималися. Тож Березовичівська сільська рада не дала згоди на об’єднання в ОТГ з Війницею.
Обурені мешканці села покинули сесійну залу, а депутати пропонували збирати ще сесію. Голова сільради Юрій Ковальчук запропонував надіслати лист до Хобултови та Війниці з пропозицією розглянути варіант про створення ОТГ з центром у Березовичах. Та, як розповів хтось із присутніх, у Локачинському районі нещодавно відбулася нарада сільських голів, на якій прийнято рішення створити Локачинську ОТГ. Тож не виключено, що відкинута березовичівськими депутатами Війниця увійде в цю ОТГ.
Ярослава Вознюк, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі