Доглянуте волосся – запорука привабливої зовнішності, впевненості у собі та своїй чарівності, показник здоров’я. На жаль, сьогодні ми живемо в умовах, далеких від ідеальних, що позначається й на стані нашого волосся: воно січеться, тьмяніє, з’являється лупа, випадає... Щоб виправити ситуацію, потрібно систематично і грамотно доглядати за волоссям.
«Довга коса – це завжди модно й гарно»
Довге й доглянуте волосся привертало увагу в усі часи. Та з розвитком науково-технічного прогресу, феміністичними і модними тенденціями у суспільстві все менше представниць прекрасної статі зважуються на такий крок. Кожен знає: щоб мати розкішну косу, потрібно докласти чимало зусиль.
У жительки с.Верба, студентки Ковельського медичного коледжу Вікторії Артисюк, яка здобуває другий рік поспіль фах фельдшера, дуже гарне волосся. Дівчина виділяє для догляду за ним чимало часу. При зрості Вікторії 168см довжина її коси становить близько 86см.
-Як відомо, коса – це дівоча краса. Я, ще будучи зовсім маленькою, у віці 5 років, вирішила відрощувати волосся. Зізнаюся, що на цей крок надихнув мене приклад рідних людей. У моєї прабабусі була довга коса, з якою вона проходила до кінця своїх днів. У бабусі – теж, десь до середини спини. Своє волосся вона ніколи не стригла. Тому з самого дитинства я захоплювалася її косою, особливо коли бабуся її розчісувала. Від неї гарне волосся передалося і моїй матусі, яка теж тривалий час носила пишну косу, але через деякий час із певних причин вирішила вкоротити її. Чомусь запам’яталися моменти, коли бабця Тетяна підстригала кінчики мого волосся, щоб воно росло густим. Лише згодом я зрозуміла, наскільки це ефективно і важливо, - розповідає Вікторія.
У шостому класі дівчина справді вирізнялася з-поміж однолітків розкішною косою майже до пояса, чим привертала до себе увагу. Тепер же вагомим аргументом для неї стало те, що на сьогоднішній день дуже багато жінок з короткими стрижками, а з довгим волоссям– мало. Крім того, таке волосся асоціюється з образом вродливої українки – темноволосої дівчини із гарною довгою косою.
Хоча довге волосся потребує більше часу і сил для догляду за ним, Вікторія жодного разу не задумувалася над тим, щоб віддати данину моді й підстригти його. Вона впевнена: «Довга коса – це завжди модно й гарно».
Ця красуня з довгим волоссям поділилася з читачами газети «Місто вечірнє» своїми секретами. Вона миє волосся кожні три дні. Не може собі дозволити робити це частіше, як деякі люди з коротким волоссям, бо йде багато часу на сам процес. На миття волосся витрачає не менше 25-30 хвилин. На сушіння ж – від двох до п’яти годин. Якщо на ніч помити голову, то вранці волосся ще залишається вологим. Сушить природним способом, не користується феном, щоб скоротити час. Каже, що він пошкоджує волосся. Користується завжди перевіреними шампунями, які підходять для її типу волосся. Намагається після миття ополіскувати волосся відварами свіжих трав ромашки чи деревію та настоями кропиви й лопуха. А розчісує волосся Вікторія тільки дерев’яним гребінцем, який, на її думку, не завдає шкоди шкірі голови. За словами дівчини, не варто зловживати і лаком для волосся, бо найкраща краса та, що подарована природою.
Диво-маска від вікторії Артисюк
Вам знадобиться: 1-2 цибулини, 5-10 зубчиків часнику, 1-2 листки алое.
Приготування: З цибулі й алое вичавити сік, часник подрібнити часникодавкою. Все перемішати до однорідної маси. Нанести на шкіру голови, змити через 5-10 хвилин.
Хочете мати розкішне волосся – їжте багато білків!
Волосся – це індикатор нашого здоров’я. Тому запорукою збереження його краси є правильне і збалансоване харчування.
Кожен волосок на нашому тілі виростає з фолікула – соломкоподібного поглиблення у шкірі, через яке він виходить на поверхню. Розміром, формою і напрямком зростання фолікула визначаються розмір, форма і напрямок росту волосся. Якщо фолікул у шкірі голови розташовується вертикально, у вас, швидше за все, буде пряме волосся. Кучеряве або хвилясте волосся виростає тоді, коли фолікули вигнуті або розташовуються під нахилом. Фолікул є тільки захисною оболонкою волосся, але волосся в ньому не утворюється. За ріст волосся відповідають волосяна цибулина і сосочок, для функціонування якого необхідне його постійне наповнення кров’ю, і через нього відбувається засвоєння поживних речовин волосяними цибулинками. Волосся росте доти, поки живуть сосочки, оскільки без них нові клітини волосся утворюватися не можуть.
Для повноцінного функціонування сосочки потребують різноманітних поживних речовин, у тому числі повноцінного білкового харчування. 97% маси волосся становить білок кератин. Тому передумовою для пишного волосся є їжа, багата білками. І справа не в тому, щоб ваш раціон містив якомога більше білкових продуктів – м’яса, риби, птиці або сиру. Важливіше, щоб білки, що містяться у їжі, добре засвоювалися. Це можливо тільки при повноцінному різноманітному харчуванні, що включає в себе фрукти, овочі, салати та крупи, які містять вітаміни, мінеральні речовини, ферменти і рослинні волокна. Такий збалансований раціон забезпечує нормальну кислотність шлунка і сприяє виробленню шлунком і кишечником ферментів, які розщеплюють білки. Засвоюваність білків при цьому може підвищитися на 40%, а з кров’ю у шкіру голови перестануть надходити шкідливі для волосся недоперетравлені молекули білка. Перестане утворюватися лупа, зменшиться випадіння волосся.
Варто знати, що на життєвий цикл волосся можуть впливати також і дієти. Оскільки при значній втраті ваги за короткий час порушується нормальний ритм поновлення волосся, що може викликати посилене випадіння. Різке зниження ваги більш ніж на 10% призводить до білкового дефіциту і порушення мінерального балансу. Відновити здоров’я волосся і зміцнити його можливо тільки за допомогою повноцінного збалансованого харчування і правильного догляду.
Доглядаймо за волоссям правильно!
Незалежно від того, яким є ваше волосся – нормальним чи тонким, жирним чи сухим, фарбованим або схильним до появи лупи – відновити і зберегти його природну красу вам допоможуть засоби по догляду за волоссям торгових марок SATINIQUE™ і PROTIQUE™ від світового бренду «Amway».
Вибір комплексів по догляду за волоссям стане першокласним рішенням на щодень, адже представлені вони засобами для відновлення волосся вночі, бальзамами для його вирівнювання, кондиціонерами та шампунями проти випадання, тонізуючими засобами для догляду за шкірою голови і т.д. Для досягнення найкращих результатів під час роботи з волоссям варто спробувати засоби для моделювання зачісок: лаки і гелі для укладки, муси для збільшення об'єму волосся та лосьйони для фіксації зачіски.
Широкий асортимент лінії цих товарів підійде для всієї сім’ї, забезпечивши здоров’я і блиск волоссю за допомогою спеціальних компонентів (суміші вітамінів, протеїнів і рослинних екстрактів), що входять до складу.
Щоб придбати продукцію «Amway», звертайтеся за телефоном 093-816-30-80.
Масаж – один із способів зміцнити ваше волосся
Кровопостачання волосяних фолікулів не менш важливий процес, ніж їхнє живлення. Тому ще одним ефективним засобом для росту волосся є масаж голови.
-Особливо корисним масаж волосяної частини голови є тоді, коли у людей спостерігаються такі проблеми, як лупа, сухість шкіри голови й волосся, випадіння волосся через виснаження або неправильне харчування, але не з причини облисіння. Стимулюючи кровопостачання волосяних цибулин і покращуючи обмінні процеси у шкірі голови, масаж сприяє кращому засвоєнню корисних речовин з лікувальних сумішей, відновлює густоту і блиск волосся, робить його міцним і змушує рости швидше. Масаж волосяної частини голови бажано робити до або під час миття волосся. Це сприяє кращому засвоєнню корисних речовин, які входять до складу засобів по догляду за волоссям. Бажано виконувати процедуру по 10-15 хвилин, не більше двох разів на тиждень. Починати цей процес потрібно з розтирання лоба, скронь і потилиці легкими круговими рухами з плавним переходом до волосяної частини за напрямком росту волосся: від верхівки вниз, від тім’я до вух, від чола до потилиці, змастивши пальці рук сумішшю живильного масла чи олії. Важливо, щоб сила тиску під час процедури поступово зростала. На закінчення терапії обережними й акуратними рухами треба масажувати шию, що дає можливість зняти м’язову напругу, покращити кровопотік до волосяних фолікулів, - розповідає Олена Москалюк, власниця салону масажу «Релакс», що у Володимирі-Волинському.
За словами спеціаліста, є випадки, коли масаж голови робити не можна: при травмах голови, грибкових захворюваннях шкіри, гнійниках, екземі, облисінні (оскільки це може тільки пришвидшити випадіння), запаленні лімфовузлів, хворобі крові та гіпертонії 2-ої і 3-ої стадій.
Не забувайте, що максимальна користь від масажу буде досягнута тільки тоді, якщо проводити цю процедуру правильно і регулярно з дотриманням усіх вимог та рекомендацій й з урахуванням можливих протипоказань.
Чи впливає частота підстригання волосся на швидкість його росту?
Прагнення мати розкішні локони притаманне кожній жінці. Часто для цього ми шукаємо ефективні засоби догляду за волоссям і чарівні способи зробити його гарнішим та здоровим. При тому наївно віримо у безглузді вигадки та чутки.
Найпоширеніші запитання, які хвилюють як представників сильної, так і слабкої статі, ми вирішили поставити Тамарі Устимук - майстру-перукарю салону краси «Багіра», що у місті Володимирі-Волинському.
-Скільки разів на день потрібно розчісувати волосся?
-Достатньо розчісувати його двічі на день по 25-35 рухів масажною щіткою. При розчісуванні потрібно робити легкий масаж голови для стимуляції кровообігу на місцевому рівні та покращення живлення волосяних цибулин, що у свою чергу стимулює ріст волосся.
-Чи впливає частота підстригання волосся на швидкість його росту?
-Швидкість росту волосся забезпечує цибулина та кровоносні судини шкіри голови. Тому частота стрижок не впливає на швидкість росту волосся, яка визначається біологічними процесами в організмі. У середньому волосся відростає на один сантиметр за місяць: у теплу пору року дещо швидше, взимку – повільніше, у залежності від швидкості обміну речовин.
-Поширеним є твердження, що волосся може випадати від будь-якого стресу. Ваша точка зору з приводу цього.
-Волосся випадає щоденно: від 20 до 100 втрачених волосин на день вважається нормою. Незначні переживання та негаразди навряд чи зможуть спровокувати інтенсивне випадіння волосся, але сильний та затяжний стрес – цілком здатен. Нервове напруження призводить до різкого спазму судин та нервових волокон, які пронизують всі органи нашого організму й забезпечують їхню працездатність.
-Чи варто періодично змінювати шампунь?
-Шампунь – це мило для волосся та шкіри голови, основне призначення якого якісно їх очищувати. Якщо немає жодних патологій (себорея, дерматит, псоріаз), змінювати шампунь немає потреби. Якщо ж ви користуєтеся спеціальним лікувальним або профілактичним шампунем, тоді його треба змінювати раз на два місяці або чергувати з нейтральним шампунем.
-Якщо вирвати сивий волосок, поряд виростуть кілька таких самих?
-Сиве волосся – це не епідемія, тому «заразити» сусідів сивий волосок не може. Однак виривати сиве волосся усе ж не рекомендується: різке від’єднання цибулини від волосяного сосочка може спровокувати запалення фолікула.
-Чи можна посічені кінчики відновити за допомогою спеціальних засобів?
-Якщо кінчики волосся посіклися, їх уже не врятувати: залишається лише зрізати пошкоджену довжину. Але запобігти появі посічених кінчиків можна: необхідно користуватися зволожувальними бальзамами, кондиціонерами, масками, а також наносити спеціальні засоби безпосередньо на кінчики волосся. Причиною посічення волосся може бути фарбування, теплова дія (використання фена, плойки, праски для випрямлення), а також хвороби шлунково-кишкового тракту.
-Чи шкідливо мити волосся щодня?
-Жирність шкіри забезпечується активністю сальних залоз, яка залежить від балансу статевих гормонів та роботи щитовидної залози, а не від того, як часто ви миєте голову. Тому щоденне миття шампунем, який підходить вашому типу шкіри голови, не посилить жирність і підтримуватиме волосся у чистоті.
-Щоб волосся у дітей росло міцним і здоровим, чи потрібно його підстригати?
-У волосся є свій життєвий цикл: для дорослих він становить 6-7 років, для дітей – 1-2 роки. Наприкінці кожного циклу волосся змінює структуру, а іноді й колір. Підстригати або брити волосся немає сенсу: воно все одно стане іншим.
Коментарі