Барвистий світ вишивок Віри Оніщук

21 квітня у територіальному центрі соціального обслуговування відбулося відкриття виставки вишитих робіт умілиці Віри Оніщук. На стінах – різноманітні її роботи: картини, панно, рушники, велика кількість ікон. Цій барвистій красі віддано не тільки дорогоцінний час, але й саму душу майстрині. «Без Божого благословення ікони не вишивають», - почула я на відкритті виставки. І Віра Миколаївна в той момент похитала головою. Ікони в неї – немов намальовані, хрестик маленький, тому лики святих можна добре роздивитися.
Жінка займається вишиванням з малих літ і досі не втратила інтересу до ручної роботи. Також Віра Миколаївна в’яже гачком, спицями. Зізнається, що вишивати популярним нині бісером не любить. Такі вироби, мовляв, важкі, у них не можна випороти фрагмент, а потім випрати саму вишивку. Словом, суто практичний підхід до справи. Зате у вишивці нитками Віра Оніщук стала справжнім професіоналом і виконує свої роботи у різних стилях: не тільки хрестиком, але і гладдю та хардангером. «Остання – це скандинавська техніка, що схожа на наші мережки. Ми по-простому інколи називаємо її вирізуванням», - каже жінка.
Серед вишивок – копії робіт відомих художників, наприклад, Ван Гога, вишитий текст «Заповіту» Тараса Шевченка, молитва за Україну, астрологічний календар і навіть єгипетські піраміди. А ще жінка відновлює стародавні рушники, щоб символізм на полотні жив вічно. Але все ж деякі роботи Віри Оніщук викликають подив тим, що не вписуються у загальну тематику виставки. Наприклад, портрети чотирьох чоловічків у костюмах, які повитріщали в ряд очі. Віра Миколаївна зізнається, що спершу планувала створити елементарну карикатуру, як то кажуть, без задніх думок. Але якось картинку побачила одна жінка і почала дуже сміятися. Виявляється, лупаті чоловічки нагадали їй чотирьох президентів…
Активна, позитивна людина – такою бачать Віру Оніщук її друзі, колеги і гості виставки водночас. Жінка є членом «Союзу Українок» і відвідує заняття з польської мови в Університеті 3-го віку. Окрім цього і вміння створювати ручні шедеври, Віра Миколаївна має хист до написання віршів. А директор дитячої художньої школи Адам Михалик порадив їй серйозно взятися за пензля, бо у вишивальниці є художні вміння.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі