«Арифметика любові» – це не лише назва сімейного гурту, а й душевне єднання батьків і дітей у сім’ї Костюків

Щойно переступивши поріг затишної оселі Тамари і Юрія, відразу відчуваєш особливу ауру сімейного затишку. В сім’ї підростає четверо дітей, але у господі тиша і спокій, ніякого галасу, відсутній дитячий плач. Поки татусь Юрій Володимирович розмовляє з кореспондентом, дітей займає мама. І ось нарешті всі вони збираються разом, щоб розповісти як про свою родину загалом, так і про кожного окремо. І тут виявляється, що в домі є ще «члени сім’ї», без яких родину Костюків неможливо уявити. Це – музичні інструменти. В руках у батька бринять струни гітари. Самуїл, старший син, грає на кларнеті, 13-річна донька Олександра – на скрипці. 6-річний Мирослав захоплюється співом, грає поки на бубні та вдало акомпанує сімейному гурту. Не відстає і 2-річний Філіп, поки що засвоює ази музики за допомогою звичайної ракетки для гри у бадмінтон, імітуючи гру на гітарі.
У кожного із сімейних музикантів уже є значні здобутки як спільні, так і особисті. Прихильники сімейних ансамблів добре знають про творчі перемоги родини. У 2013 році вони здобули перше місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю «Тато, мама, я – спортивна сім’я». А нещодавно цей сімейний колектив посів призове місце у районному огляді-конкурсі «Наш роде хороший».
Заслуговує уваги те, що автором багатьох пісень, які виконує сімейний квартет, є Юрій. Це «Колискова, яку співає тато», «День за днем», «Невгамовні діти», «Моє рідне місто». Писати надихає життя, яке подарував кожному з нас Господь, нові зустрічі та події. Своє майбутнє діти також поєднують з музикою, хоч їх цікавлять й інші галузі життя.
-Мені подобається грати у великому духовому оркестрі, - ділиться Самуїл. – Завдяки вчителю і татові вже наступного року я зможу спробувати свої сили у конкурсі кларнетистів. Крім того, мене цікавить біологія, зокрема, акваріуми і тераріуми.
-Минулого року я посіла 2-е місце у конкурсі скрипалів, - скромно опускає очі Олександра, – і цим завдячую своїй вчительці у музичній школі Ірині Колюх. 3-є місце на міському конкурсі «Тато, мама, я – спортивна сім’я» - дебют 6-річного сина Мирослава.
Та музика – це не єдине джерело, що об’єднує родину Костюків. У цій сім’ї є ще одне – спорт під девізом «Любимо подорожувати та перемагати». Юрій Володимирович має вищу спортивну освіту, 15 років стажу тренера та вчителя фізвиховання. Тривалий час грає за футбольний клуб «Володимирівка», яким керує Олександр Тищенко, людина, що відзначається справжнім професійним підходом і переживає за здоров’я та зайнятість молоді на селі. Нині Костюки сільським дітям у Володимирівці теж пропагують здоровий спосіб життя. Захопилися систематичними заняттями з фізичної культури та спорту Юрій і Тамара за час роботи біля небайдужих до молоді та спорту вчителів. Особлива вдячність Миколі Степановичу Нагорному та всім, хто відповідально працює з дітьми. Любов до спорту подружжя Костюків прищеплює і власним дітям. Самуїл відвідує секцію баскетболу у Володимир-Волинській ДЮСШ. Не байдужа до спорту і Олександра, дівчинку приваблювала вільна боротьба. За словами батька, донька фізично розвинена, має міць у руках, але боротьба для скрипаля – це ризик. Скрипка любить тендітні, гнучкі пальці, а боротьба, на жаль, такий вид спорту, який не можливий без травмувань.
Що ж, «Арифметика любові» - досить вдала назва для творчого і спортивного сімейного колективу. Але тут є ще й вища математика, осягти яку так іноді важко в сучасних сім’ях. Це математика родинного єднання, взаєморозуміння і взаємоповаги, уміння знайти правильний розв’язок сімейної проблеми, врахувати думки і бажання один одного, визначити координати стрімкого руху в майбутнє. А там, де згода в сімействі, там з батьками і дітьми живе Бог.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський – с. Володимирівка

Розділ новин: 

Коментарі