Ансамбль «Веселка» вражає колоритом української культури

Маргарита Приймачук навчається в 11-му класі Володимир-Волинської школи №1. Незабаром юнка закінчує школу і прагне втілити в життя свою мрію – стати журналістом. До уваги читачів перша проба пера майбутньої журналістки – розповідь про заслужений ансамбль танцю «Веселка».
У нашому місті практикується і розвивається на високому рівні багато танцювальних напрямів: від хіп-хопу до класичних бальних. Розкішні костюми, професійно виконані рухи, витончені постановки номерів – усе це притаманне найкращим танцювальним колективів Володимира-Волинського. Не менш важливим є вже чомусь не цікавий для молоді вид танців – народний.
«Веселка» – заслужений ансамбль, який функціонує вже 19 років під такою яскравою назвою. Раніше він мав іншу назву – «Дружба», а «Веселкою» колектив став називатися тільки після 1999-го. Одна з солісток ансамблю «Дружба» Ірина Приймачук згадує цей танцювальний період свого життя як найкраще проведений час дитинства та юності. «На яких конкурсах ми тільки не виступали і скрізь перемагали!» - ділиться колишня народниця. «Дружба» славилася неодноразовими перемогами. А все завдяки талановитому хореографу – Марії Дмитрівні Буховецькій. Саме вона вкладає в учнів усю майстерність виконання рухів, шалену витримку і любов до справи, якою займається. Марія Дмитрівна як строгий тренер завжди вимагає від своїх учнів ідеального результату, змушує працювати над точністю рухів, викладатися на 100 відсотків.
У народних танцях більше акцентується увага на чоловічому складі солістів, адже вони виконують складні акробатичні рухи. У професійних студіях серед солістів усе-таки більше хлопців. Незважаючи на цей стереотип, ансамбль зміг реалізувати себе як суто жіночий колектив. Зрозуміло, що в такій ситуації доводиться виконувати роботу за двох і докладати вдвічі більше зусиль. Проте наполеглива робота в потрібному руслі завжди рано чи пізно винагороджується. Так ансамбль став знаменитим на все місто: колектив запрошують на різноманітні фестивалі, заходи, конкурси. Жодне свято не відбувається без участі «Веселки». Також колектив прославився поза межами міста. Ансамбль брав участь і займав призові місця у багатьох конкурсах. Перше місце в обласному фестивалі хореографічного мистецтва «У вихорі танцю». Перше місце на міжнародному фестивалі талантів «Діти ХХІ століття». Гран-прі на фестивалі-конкурсі українського народного танцю «Козацькому роду нема переводу». Цього літа «Веселка» показала свою майстерність на міжнародному фестивалі в Польщі. Колектив дуже люб’язно зустріли за кордоном. «Веселку» підкорила щирість та відкритість волонтерів, які допомогли організувати цей благодійний концерт. Солісти мали всі необхідні умови, відкрито спілкувалися при будь-якій можливості. Окрім цього, іноземна публіка бурхливо відреагувала на виступ «Веселки». Поляки були вражені колоритом української культури та звичаїв, які учні змогли продемонструвати в танці. В ансамблі «Веселка» танцюють дівчата, талановиті не лише в напрямку танців: художниця Катерина Гребеник, гітаристка Анжеліка Романюк, відмінниця-медалістка Софія Дмитрук, співачка Ірина Гонтарук та інші не менш обдаровані.
На репетиціях завжди панує дружня атмосфера, всі діляться особистими новинами, обговорюють найрізноманітніші теми. Кожен вислухає один одного, а староста ансамблю готова прийти на допомогу будь-кому з колективу. «Надзвичайно круте відчуття, яке зрозуміють, мабуть, тільки танцюристи, це коли, танцюючи, виснажуєшся до сьомого поту, але відчуваєш приємну втому і завдяки цьому почуваєшся щасливим», – ділиться одна з солісток. Нині в колективі переважає молоде покоління дівчат, а деякі перебувають тут останні півроку, їхній танцювальний період підходить до кінця. Залишається сподіватися, що цей чудовий ансамбль продовжуватиме розвиватись і з часом лише розцвітатиме. Попри не зовсім сучасне амплуа, народним танцям не можна дозволити занепасти. Тільки в них так яскраво виражений дух українського народу, наш багатовіковий колорит. Не варто боятися ризикувати і випробовувати свої можливості в різних напрямках. Можливо, справа, в якій ви себе віднайдете, зовсім поруч.
Маргарита Приймачук, учениця ЗОШ №1, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі