Андрій Кандиба вважає висунуті проти нього звинувачення необґрунтованими

Проти громадського активіста Андрія Кандиби порушено справу через оприлюднення із міських камер спостереження відео про нехтування правилами дорожнього руху. 13 червня о 9 годині відбулося перше судове засідання, яке провів суддя Олександр Лященко. Основним обвинувачем Андрія Кандиби виступає СБУ. У своїх поясненнях суду активіст повідомив, що система відеонагляду у той час, коли опубліковано відео, була в процесі налаштування. Тому публікація не була протизаконною, адже пан Андрій на це мав повне право. Протокол, за яким порушено адміністративну справу, він вважає не обґрунтованим, оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які дані про заборону доступу до інформації. Також у протоколі та в процесі його складання присутній ряд грубих порушень. Крім того, він не був ознайомлений із протоколом вчасно, як це вимагає чинне законодавство.
Оскільки заява в СБУ щодо дій Андрія Кандиби була написана громадянином Валерієм Гаврилюком, то слід взяти до уваги, що ця людина «перебуває в дружніх, а, можливо, й родинних зв’язках з оперуповноваженим співробітником СБУ Марією Дмитрук». Про це говорить той факт, що все тлумачиться на її користь. Також варто звернути увагу на те, що дана особа не є користувачем мережі Facebook (користувача з таким ім’ям та даними у Володимирі не знайдено) та не є учасником спільноти «АнтиАвтоАндони Володимира-Волинського», а тому і не могла переглядати опубліковане відео саме там.
На запитання судді, чи отримував відповідач дозвіл міськради на розповсюдження інформації, Андрій Кандиба відповів, що отримав дозвіл від першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука у телефонному режимі в усній формі. Суд оголосив перерву засідання у зв’язку з необхідністю виклику свідків, які фігурують у цій справі.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі