Андрій Гнатюк: «Під новорічно-різдвяні свята ми всі чекаємо дива. Але чарівниками маємо стати для себе самі»

Як зробити княжий град привабливим для відвідувачів і приємним для проживання, знає гість нашої редакції.
Андрій Гнатюк – власник термінальної мережі електронних платежів на території Волинської області. За фахом він – інженер-будівельник у галузі промислового та цивільного будівництва, менеджер-економіст, також здобув фах ландшафтного дизайнера та втілює свої задуми, облаштовуючи приватні обійстя. Навчався у двох вишах: національному університеті «Львівська політехніка» та Тернопільській академії народного господарства. Уродженець і житель Володимира-Волинського. Прибічник прагматичного (у хорошому сенсі слова), раціонального та комплексного підходу до вирішення різноманітних життєвих питань. А в душі – естет, поціновувач прекрасного і просто людина активна та небайдужа до того, що відбувається навколо. Своїми знаннями та особистим досвідом він охоче ділиться з громадою рідного міста, розробляє і пропонує цікаві проекти, спрямовані на те, щоб зробити його затишнішим для місцевих мешканців і привабливим для туристів.
Здібності ландшафтного дизайнера Андрій у повній мірі застосував при облаштуванні власного подвір’я, перетворивши його на справжню казку, однаково гарну у різні пори року. Причому продумав усе таким чином, щоб догляд за ним не потребував багато часу. Тут гармонійно поєднуються фігурно підстрижені різноманітні вічнозелені насадження, які влітку доповнюються яскравими квітами у підвісних кашпо. Милує око й багато інших оригінальних цікавинок, запозичених під час подорожей містами України і за кордоном. Словом, більш вишуканого і затишного обійстя годі й шукати, принаймні у Володимирі. Але чоловік прагне, щоб ця краса не обмежувалася рамками його огорожі, а простягалася далеко за неї, на все місто.
Звісно, пан Андрій не міг пропустити нагоди і подав на конкурс у міську раду під реалізацію за кошти громадського бюджету (бюджету участі) два чудові проекти: «Квітуче місто Володимир – вертикальне озеленення підвісними клумбами» та «Різдвяний ярмарок», одночасно презентувавши їх у соціальних мережах (останній навіть у 3D-форматі для кращого сприйняття). Проекти сподобалися, мабуть, усім користувачам Інтернету, отримали безліч лайків. А як дійшла справа до голосування, недобрали трошки голосів і не пройшли. Це свідчить про байдужість багатьох людей, які звикли чекати позитивних перетворень за рахунок інших. Дуже шкода.
Для спілкування на цю тему, і не тільки, ми й запросили пана Андрія до редакції. Для початку попросили детальніше розповісти про проекти, подані на бюджет участі, адже все ж надіємося на їхню реалізацію, бо вони того варті.
«Різдвяний ярмарок»
-Усі ми з дитинства любимо новорічно-різдвяні свята, заздалегідь до них готуємося і чекаємо дива. Але чарівниками маємо стати для себе самі, - каже Андрій Веніамінович. – Іноді очікування свята значно приємніше за саме свято, адже серед сірих зимових буднів воно додає піднесеного настрою і позитивних емоцій. Недаремно у країнах Заходу вже на початку грудня встановлюють і прикрашають ялинки, вбирають міста яскравими ілюмінаціями, розвішують різноманітні атрибути свята, організовують передсвяткову торгівлю. У нас цього фактично немає. Тож аби створити у Володимирі подібну атмосферу, я розробив проект «Різдвяний ярмарок». Його мета – відновлення культури і традицій проведення різдвяних ярмарків, притаманних містам з магдебурзьким правом, яким є Володимир.
Проект передбачає встановлення біля новорічної ялинки на площі Героїв мобільного павільйону, збудованого з урахуванням історичної тематики та архітектури міста, зокрема костелу, у стилі ренесанс з елементами бароко та тюдор. Павільйон складається із трьох секцій, середня – з вежею, на якій з різних боків встановлено чотири годинники з боєм та святковою підсвіткою. Тож містяни зможуть зустрічати Новий рік просто на площі під звуки курантів. Також павільйон стане місцем для торгівлі сувенірами, вуличною їжею, готовими продуктами харчування. У ньому або поряд можна розмістити будиночок святого Миколая – дітвора буде у захваті. А в майбутньому також додати стилізовані павільйони для торгівлі продукцією, притаманною різдвяним ярмаркам, розмістити розважальні зони та атракціони, додаткові декорації (вхідна брама на ярмарок, ліхтарі) та інше. Весь час біля ялинки звучатиме легка музика (колядки та новорічні пісні). Загалом проведення ярмарку може тривати з 1 грудня і аж до Водохреща.
-Реалізація проекту зробить центральну площу чудовим місцем відпочинку на свіжому повітрі, привабить у місто туристів. Представники бізнесу отримають можливість пропагувати свою продукцію, а містяни у період міжсезоння матимуть місце для підробітку. А оскільки павільйони переносні, їх можна використовувати під час Дня міста та інших свят. За умов дбайливого зберігання, вони слугуватимуть років 15, бо для їхнього виготовлення передбачається товста фанера та металеві каркаси, - розповідає наш гість.
Чи знайдуться у місті люди, які скажуть, що нам цього не потрібно, – питання риторичне. (Повну відеопрезентацію «Різдвяного ярмарку» можна переглянути за посиланням: https://)
«Вертикальне озеленення міста підвісними клумбами»
Другий проект – «Вертикальне озеленення міста підвісними клумбами» – стосується квітів і людей, які, прогулюючись містом, отримуватимуть естетичну насолоду, споглядаючи їх.
Проектом Андрія Гнатюка передбачається встановлення 10 термочаш, закріплених на електроопорах на висоті 2-2,5 метрів. П’ять з них – на вул.Ковельській, дві – на вул.Д.Галицького перед міською радою, три на вул.Луцькій (вхідна зона у парк «Слов’янський»). Переваги термочаш у тому, що за рахунок спеціального піддона рослини не потребують частого поливу, завдяки подвійній стінці витримують перепади температур від -60 до +60 градусів, не потребують демонтажу на зиму, довговічні за терміном експлуатації (10 років). У чаші висаджуються квітучі композиції з рослин ампельних видів (пеларгонія та сульфінії). Реалізація цього інноваційного для нашого міста проекту значно покращить візуальний вигляд центральних вулиць в період із травня по жовтень, додасть яскравих фарб, зробить місто гарнішим і затишнішим. І взагалі квітів у місті забагато не буває.
-Що потрібно для того, аби ці проекти були включені у видатки міського бюджету на наступний рік?
-Для цього потрібна добра воля депутатів міської ради при розгляді міського бюджету. Вартість проекту «Різдвяний ярмарок» – 190тис.грн., а вертикальне озеленення обійдеться у 25 тисяч. Це не такі вже захмарні суми. Хтось скаже, що на це немає грошей. Коштів завжди не вистачає, але за умов грамотного господарювання та економії гроші завжди можна знайти. Наприклад, тільки на різдвяну ілюмінацію у Нововолинську в міський бюджет закладено 180 тисяч гривень.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі