Анатолій Махонюк видав чергову книгу для дітей

Третю книгу для наймолодших читачів видав волинський поет і наш земляк з Овадного Анатолій Махонюк. «Книжка не про мишку» - це одинадцять змістовних і веселих віршів про кота Мурку.
На сторінках «Книжки не про мишку» розповідається про те, як кіт Мурко ліпить сніговика, пече паску, малює картини і щовечора перечитує одну і ту ж книгу. Про те, як писалася книга для дітлахів, автор розповів кореспонденту «Міста вечірнього».
-Пане Анатолію, скільки часу писали книгу для діток?
-Якщо запитуєте про «Книжку не про мишку», то відсутній певний час. Писав не лише про котика. Були й інші речі. І також для маленького читача. Власне, не Мурко мав бути, а інша книжечка для малечі. Не знайшовся на ту хвилину художник, який проілюстрував би вірші, що я хотів помістити під одну обкладинку. Муркові поталанило. Відшукався художник. Ось такий, який він є, котик може святкувати своє народження в лютому. Цього місяця художник проілюстрував частинку вірша «Мурко і сніговик». Мені сподобався кіт. І почалася прискіплива робота над ілюстраціями та редагуванням текстів. Працювалось гарно. Я про ілюстрації. Порозумілися з художником. Вважаю, що художник – ще один автор. На обкладинці вписане прізвище художника О‘Бережна. Це псевдонім. За ним ховається Оксана Богута з Любомля. Сьогодні вже можу назвати відкрито це прізвище.
-Чому саме кіт став головним героєм?
-Чому саме кіт? Бо ось ця тваринка хвостата все наше життя крутиться-вертиться біля нас. Завдяки котикові я поповнив свій творчий доробок книжкою для малюків. Часто, коли я набирав на комп’ютері свої твори для дорослих, наш Мурко вмощувався в мене на колінах, а лапкою усе тягнувся до клавіатури. Ніби хотів щось написати. От і написав про нього.
-Звідки черпали натхнення, чи буде продовження пригод Мурка?
-Натхнення черпав ще від першої книжечки, яка має назву «Гороскоп для Мурка». Полюбився кіт малечі. І до сьогодні запитують. Навіть побажання отримував – продовжити писати про пухнасту тваринку. Звичайно, дітлахи замовляли, щоб Мурко пішов до школи чи до дитячого садочка. Я це запам’ятав. Узяв до уваги. І почав тихенько вигадувати цікаві історії. Заримовувати. І таки багатенько написав. Навіть не все увійшло до книжечки. Сподіваюсь, що буде продовження, бо вірш, де Мурко у школі, вже написаний. Лишень чекає своєї нагоди на видання.
«Книжка не про мишку» коштує лише 25 гривень. Її можна зараз придбати у Володимир-Волинській районній бібліотеці та безпосередньо в Анатолія Махонюка. Поспішайте, адже тираж у тисячу примірників не є великим, а ця книга може стати цікавим та корисним доповненням до дитячого дозвілля.
Ярослава Вознюк, с.Овадне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі